Voleybolda Basic dönemi

Fausto Polidori'nin görev süresinin tamamlanmasıyla boşalan A Erkek Milli Takım antrenörlüğüne Veljko Basic getirildi

25 Şubat 2010, Perşembe 12:38
A A

Basic; görüşmeler için geldiği Ankara'da Voleybol Kompleksini gezdikten sonra, hiçbir Avrupa ülkesinde bu kapsamda bir tesis görmediğini, kondisyon merkezi, performans laboratuvarı, oteli ve çalışma odalarıyla bu tesisin bir antrenöre verilebilecek en büyük imkân olduğunu kaydetti.

Çok parlak bir sporculuk kariyeri olan Basic, antrenörlük kariyerini Fransız kulüplerini Avrupa Şampiyonlar Liginde 2 kez finale götürerek; 2 yıl süren Tunus Millî Takımı antrenörlüğü döneminde Tunus Millî Takımı ile Akdeniz Oyunlarında yarı final oynayarak ve takımını İtalya'da yapılan Dünya Şampiyonasına taşıyarak sürdüren disiplinli, ciddi ve başarılı bir antrenör olarak biliniyor.

Türk antrenörlerle çalışmayı çok önemsediğini belirten Basic, bunun Türk Voleybolunu tanımak açısından hayati değer taşıdığını vurguladı ve A Erkek Millî Takımı çalışmalarının dışında kalan her anını Olimpiyatlara gidecek bir erkek yapısı oluşturmak üzere alt yapı takımlarıyla geçirmek istediğini söyledi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Voleybol Kompleksinde kendisine tahsis edilecek bir home-office'te yaşayacak olan deneyimli antrenör, Sırpça, İngilizce ve Fransızca biliyor. Filenin Aslanlarının çifte pasaportlu yeni antrenörü, hâlen Fransız Voleybol Federasyonunda üst düzey antrenörlük eğitimi veriyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;