'Votka içirip, tecavüz ettiler'

Adana'da 'Kafan dağılsın' diyerek votka içirip sarhoş ettikleri 19 yaşındaki Ö.K.'ya tecavüz ettikleri ileri sürülen 6 sanığa 18'er yıla kadar hapis isteniyor

30 Haziran 2011, Perşembe 11:43
A A

İddiaya göre, geçen ocak ayında evinden kaçan Ö.K., erkek arkadaşı 20 yaşındaki Muhammet Demir ile buluşarak bir başka arkadaşının bekar evine gidip birlikte oldu.

Sabah olunca Muhammet Demir okuluna, Ö.K. da kız arkadaşının evine gitti. Aynı günün akşamı Ö.K.’yı telefonla arayan aynı mahallede oturan 18 yaşındaki Oğuzhan Baksi, "Muhammet kötü durumdaymış. Buluşup birlikte arayalım" diyerek kandırıp, 36 yaşındaki Bülent Karakeleş’in evine götürdü.

Burada da "Kafan dağılsın" diyerek votka içirilen Ö.K. sarhoş olunca, sırayla Oğuzhan Baksi, Bülent Karakeleş, 19 yaşındaki Mustafa Koğa, 19 yaşındaki İsmail Teker ile 20 yaşındaki Murat Kaya tecavüz etti.

Ayrıldığı erkek arkadaşı Muhammet Demir de "Kız kardeşin E.’nin kimlerle gezdiğini anlatacağım" diyerek kandırdığı Ö.K.’ya götürdüğü Çatalan Barajı civarında tecavüz etti. Bu gelişmelerin ardından Ö.K., başına gelenleri önce ailesine, ardından da polise anlattı.

Şikayet üzerine gözaltına alınan 6 şüpheliden Oğuzhan Baksi, Bülent Karakeleş, Muhammet Demir, Ö.K. ve onun kız kardeşi 15 yaşındaki E.K.’ya tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklandı. Diğer 3 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Savcısı, sanıklar hakkında Ö.K.’ya karşı ’cinsel saldırı’ suçundan 18’er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

"ŞARHOŞLUĞUMDAN FAYDALANDILAR"

Sanıkları aynı mahallede oturdukları için tanıdığını belirten Ö.K., polisteki ifadesinde başına gelen olayları şöyle anlattı: "Ben geçen ocak ayında evden kaçtım. Telefonla görüşerek Muhammet’le buluştuk ve arkadaşının bekar evine gittik. Burada birlikte olduk. Çünkü Muhammet’i seviyordum.

Geceyi Muhammet’le birlikte geçirdik. Sonraki günün akşamı beni Oğuzhan aradı. Muhammet’e ulaşamadığını ve benim haberim olup olmadığını sondu. Sonra da Muhammet’in teyzesinin oğlunun evinde olduğunu ve kötü durumda olduğunu söyledi. Birlikte söylediği eve gittik.

"SIRAYLA TECAVÜZ ETTİLER"

Orada diğer sanıklar da vardı. Bana da ’Kafan dağılsın’ diyerek vişneli votka içirdiler. Sonra ben sarhoş oldum. Orada bulunanlar sırayla benimle cinsel ilişkiye girdi. Fakat kim önce kim sonra hatırlamıyorum.

Ertesi günü beni oturduğumuz mahalleye bıraktılar. Ben ayıldıkça akşam olanları hatırladım. Hepsi benim sarhoşluğumdan faydalanarak benimle cinsel ilişkiye girmişlerdi."

Kendisinin de 3-4 defa evden kaçtığını belirten E.K. da ifadesinde sanıkların çaresizliğinden de yararlanarak tehdit ve zor kullanarak tecavüz ettiklerini söyledi.

Mehmet KAYMAK/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;