Vurulup, barınağa terkedilen köpek, sahiplendirildi

Manisa’da hayvan barınağına terkedilen ’Samoyed’ cinsi bir köpeğin baş ve vücudundan toplam 15 saçma çıkartıldı. Tedavisi yapılıp, ’Oscar’ adı verilen köpek, sahiplendirildi
 

18 Temmuz 2017, Salı 20:14
A A
Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na 15 gün önce, Sibirya’da kızak köpeği olarak ün salan ’Samoyed’ cinsi bir köpek terkedildi. Av tüfeğiyle vurulduğu belirlenen ve ölmek üzere olan hayvan, Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Elbirliler ve barınak görevlileri tarafından veterinere götürüldü.

VÜCUDUNDAN 15 SAÇMA ÇIKARTILDI


Köpeğin baş ve vücudundan toplam 15 saçma çıkartıldı. 'Oscar' adı verilen sevimli köpek, tedavisinin tamamlanmasının ardından İzmir’den gelen bir kişiye verilerek, sahiplendirildi.

'DURUMU ÇOK KÖTÜYDÜ'


Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Elbirliler, köpeğin ilk geldiğinde ağzından kan boşaldığını belirterek, "Durumu çok kötüydü. Zavallı hayvana yapılan tam bir vahşet. Neyse ki iyileşip, yeni yuvasına kavuştu" dedi.

Erbirliler, cins köpeklerin hevesle alındığını, ancak daha sonra bakılmayıp, sokağa terkedildiğini anlatırken, "Bir canlının sorumluluğunu almanın sadece besleme ya da sevme olduğunu sanan toplumlarda, petshop’larda hayvan satışı yasaklanmalı. Hatta bir süreliğine üretim çiftlikleri bile kapatılmalı. Barınaklardaki, bakımevlerindeki köpekler sahiplendirilerek, bir yuvaya kavuşana kadar üretim yapılması çok sakıncalı" diye konuştu.

Erbirliler, petshoplardan hayvan alınmamasını da istedi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;