WhatsApp Sahte Uygulama Kullananları Temizleyecek

Resmi olmayan uygulamalar kullanan kullanıcılardan kurtulmak isteyen WhatsApp, sahte uygulama kullananları kalıcı olarak banlayacağını açıkladı.

10 Mart 2015, Salı 15:50
A A

Dünya genelinde 700 milyondan aşkın aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler mesajlaşma servisi olan WhatsApp bu inanılmaz başarısını tüm mobil platformlarda resmi bir uygulamaya sahip olmasına borçlu olsa da, bu durum kullanıcıların resmi olmayan uygulamaları kullanmalarına engel olmamış gibi görünüyor. WhatsApp’ta bulunmayan bazı özellikleri de içeren bu sahte uygulamalar kullanıcılara daha zengin bir mesajlaşma deneyimi sunabiliyor olsalar da, önemli bir tehlikeyi de beraberinde getiriyorlar.

Whatsapp PC'ye Geliyor!

Kullanıcıların resmi olmayan uygulamalar kullanmasının önüne geçmek için sıkı bir çalışma yürüten WhatsApp, bu sahte uygulamaları tercih eden kullanıcıları kalıcı olarak banlamaya hazılanıyor. Üçüncü partiler tarafından geliştirilen bu uygulamları kullanan kullanıcıları şimdiye kadar geçici olarak banlayan WhatsApp, bu durumun önüne geçmek için daha caydırıcı yaptırımların gerektiğine karar vermiş gibi görünüyor.

Bu durumun ortaya çıkmasının ardından üçüncü parti uygulamaları geliştirenler bile kullanıcılarından sahte uygulamaları silmelerini ve bunun yerine resmi uygulamayı kurmalarını tavsiye ettiler.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;