WikiLeaks'ten Antalya iddiası

WikiLeaks'in, Antalya tramvay ihalesinin Başbakan Erdoğan'ın ricasıyla oğlunun kayınpederi Sadık Albayrak'ın şirketine verilmesi iddialarına AKP'li eski başkan Menderel Türel'den tepki geldi

Pazartesi, 29 Kasım 2010 - 15:28

WikiLeaks'ten Antalya iddiası

Eski Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, WikiLeaks internet sitesinde yayımlanan belgelerde, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Antalya Belediye Başkanı’ndan ricası üzerine tramvay hattı inşaatı ihalesinin Sadık Albayrak’a verildiğini söylüyor. (Sadık Albayrak burada yazdığına göre Erdoğan’ın oğlunun kayınpederi)" iddialarının da yer aldığını kaydederek, şunları kaydetti:

'ERDOĞAN'IN 8 İSVİÇRE BANKASI'NDA HESABI VAR'

"Külliyen yalan, deli saçması, tam bir komedi. İhale yaklaşık dört sene önce tamamlanmış, inşaat da neredeyse iki sene önce bitmiş. İhaleyi kazanan firmalar belli. Her ikisi de ülkesi ve dünyada çok iyi bilinen firmalar.

İhaleye katılan üç firmadan en düşük teklifi veren Alarko CAF ortaklığı bu ihaleyi kazanmış ve inşaatı tamamlamıştı. Albayrak soy isimli birisinin bu firmalarla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca bu ihaleyle ilgili hiç kimse bana en ufak bir telkinde bulunmadı. Bugün herkesin çok iyi tanıdığı bir firmanın yaptığı inşaatla ilgili ortaya konulan iddialar, iddia sahibini gülünç duruma sokmuştur. Kısacası Wikileaks, balonu Antalya’da sönmüştür."