Wimbledon'da tarihi maç bitti

Sezonun 3. Grand Slam turnuvası olan Wimbledon'da spor tarihine geçen tenis maçını Isner kazandı

24 Haziran 2010, Perşembe 18:52
A A

ABD’li John Isner ile Fransız Nicolas Mahut’un karşılaştıkları 1. tur mücadelesi tam 11 saat 5 dakika bir başka deyişle 3 gün sürdü.

2 gün önce başlayan ve 11 saat 5 dakika süren karşılaşmanın son setinde oyunlarda rakibine 70-68 üstünlük sağlayan Isner, 2. tura yükseldi.

Bu tarihi maçı sonunda her iki oyuncu için küçük bir tören yapıldı. Korta birlikte davet edilen her iki oyuncu ile maçın hakemlerine çeşitli hediyeler verildi.

Tarihi maçın galibi Isner büyük sevinç yaşarken, Mahut gözyaşlarını tutamadı.

Karşılaşma tenis tarihindeki en uzun süren maç oldu. 22 Haziran Salı günü başlayan maçın ilk setini 23 numaralı seri başı Isner 6-4 kazanmış, 2 ve 3. setleri 6-3 ve 7-6 kazanan Mahut, setlerde 2-1 öne geçmişti. Isner, 4. seti 7-6 alarak skoru 2-2’ye getirmiş ve havanın kararması nedeniyle maça ertesi gün (çarşamba) devam edilmesine karar verilmişti.

İki tenisçi dün son sette de hava kararana kadar yenişememiş, son sette oyunlarda 59-59 beraberlik varken, hakem yine havanın kararması nedeniyle, başlangıcından itibaren 10 saat 7 dakika geçen maçı ikinci kez ertelemişti.

"Grand Slam" turnuvalarında karşılaşmaların 5. setinde oyunlar 6-6 olunca, kural gereği "Tie-break" uygulanmıyor ve taraflardan biri oyunlarda 2 farklı öne geçene kadar sete devam ediliyor.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;