Windows 8 mavi ekran hatası vermeyecek

Windows 8'de hiç hata yaşanmayacağının müjdesini vermek isterdik fakat ne yazık ki bunu söylememiz mümkün değil. Microsoft sadece hata ekranının görünümünü değiştirmeyi planlıyor

28 Nisan 2011, Perşembe 14:13
A A

Windows kullanıcıları için mavi rengin anlamı bir başkadır. İlk Windows sürümlerinden bu yana, ne zaman önemli bir hata yaşansa kullanıcıların karşısına o meşhur mavi ekran çıkar. Şu sıralar adından sıkça söz ettiren Windows 8'de bu mavi ekranı görmeyebiliriz. Elbette bu, Windows 8'de hiç hata olmayacağı anlamına gelmiyor.

Microsoft sadece mavi hata ekranının görünümünü değiştirmiş gözüküyor. Windows 8'in sızdırılan beta sürümlerinde bir hata yaşandığında mavi ekran yerine siyah arka plana sahip sade bir hata ekranı çıkıyor.

WinRumors'un iddiasına göre bu durum geçici olabilir. Windows Vista'nın erken beta sürümlerinde kırmızı ve siyah renkli hata ekranlarının olduğu ve daha sonra yeniden maviye dönüldüğü biliniyor.

Tahmin ediyoruz ki tüm Windows kullanıcılarının ortak dileği rengi ne olursa olsun, bu hata ekranıyla hiçbir zaman karşılaşmamak olacaktır.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;