Windows 8, Vista'dan daha ağır mı kaldı?

Microsoft tarihinin belki de en büyük hayal kırıklığı olan Vista, Windows 8'i geride bıraktı!

29 Aralık 2012, Cumartesi 12:30
A A

Bir web istatistiği şirketinin verilerine göre Windows 8'e geçiş hızı, geçtiğimiz süre içinde Vista'ya göre daha ağır kaldı.

İstatistiklerini internete bağlanan cihazlardan elde eden Net Applications, Windows 8'in kullanım oranının 22 Aralık'ta yüzde 1.6 olduğunu söylüyor. İşletim sisteminin Kasım ayındaki kullanım oranı ise yüzde 1.2'ydi. Windows 8, 26 Ekim'de piyasaya sürülmüştü. Windows Vista ise çıktıktan sonra iki ay içerisinde tüm Windows sistemlerinin yüzde 2.2'sini oluşturuyordu.

Windows 8'in PC satışlarında da beklenen yükselişi sağlayamadığını daha önce NPD Group açıklamıştı.

Vista'nın kullanım oranı 2009'da işletim sisteminin en yüksek oranı olan yüzde 20.3'e yükselmişti. Windows 8'in "Noel"i de içeren Aralık rakamlarının Net Applications tarafından yayınlanmasına yaklaşık bir hafta var, dolayısıyla hediye olarak alınan Windows 8'li PC'lerle beraber yeni işletim sisteminin kullanım oranı artmış olabilir. Ancak buna rağmen Windows 8'in, başarısız olarak adlandırılan Vista'nın gerisinde kalmış olması Microsoft için çok da iyi bir sinyal değil.

Resimlerle: Windows 8'in arka plan desenleri

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.