Windows 8'i hızlandırın!

Windows 8'li makineniz yavaş mı çalışıyor? Onu biraz olsun hızlandırmak, işte bu kadar kolay!

29 Ağustos 2014, Cuma 15:00
A A

Windows 8, Microsoft'un bir önceki işletim sistemi Windows 7'nin üzerine birçok performans geliştirmesi getiriyor. Ancak önceden de olduğu gibi arayüzdeki geçişleri göze hoş görünür kılan animasyonlar da sunuyor. Bu animasyonları bir kenara bırakmaya razıysanız, işletim sisteminizi biraz olsun hızlandırmanız mümkün olabilir.

Bu ipucu, özellikle çok hızlı olmayan bilgisayarlarda size biraz performans kazandırabilir. Başlamak için Sistem Özellikleri'ni açın (Giriş ekranına Sistem yazın) ve açılan pencerede Gelişmiş sekmesine tıklayın. Şimdi Performans bölümü altındaki Ayarlar düğmesine tıklayın, ekrana içerisinde birçok seçenek göreceğiniz Performans Seçenekleri penceresi gelecek. Burada "Pencereler animasyonla büyütülüp küçültülsün" ve "Görev çubuğundaki animasyonlar" ayarlarını devre dışı bırakarak geçişleri bir miktar hızlandırabilirsiniz. Aynı pencerede diğer seçenekleri de devre dışı bırakmayı ve sisteminizi hızlandırıp hızlandırmadığını deneyebilirsiniz.

Üst düzey donanımlarda animasyonları kapatmak, size hız kazandırmaktan ziyade işletim sisteminizin hızlı çalışıyor gibi görünmesini sağlayacaktır.

Resimlerle: Windows yazılımlarına ücretsiz alternafitler!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;