Xbox 360'a çip engeli

Microsoft, korsan oyun oynamaya yarayan binlerce "çip" takılmış Xbox 360 oyun konsolunun online oyun hizmetine girmesini engelledi

Xbox 360'a çip engeli

ABD’de son günlerde online satış siteleri eBay ve Craigslist’de büyük ilgi gören ve yüksek fiyatlara müzayedelerde satılan "çipli" Xbox oyun konsolları, yasak kararının ardından gözden düşerek, 100 doların altında satılmaya başladı.

Microsoft, yasak kararının ardından yayımladığı açıklamada, tüm dünyada 20 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Xbox Live için korsanla mücadelenin bir öncelik olduğu belirtilerek, "Tüm müşterilerin korsan ürün kullanmanın yasadışı olduğunu ve XBox 360 oyun konsollarına çip taktırmalarının Xbox Live sözleşmesini ihlal ettiğini bilmeleri gerekir" denildi.

Microsoft’un sürpriz operasyonunun, yılın en çok beklenen ve sadece ABD ile İngiltere’de 24 saatte 4,7 milyon satarak rekor kıran oyunu "Call of Duty: Modern Warfare 2"nin çıktığı sırada yapılması dikkati çekti. Kara listeden çıkarak xBox Live hizmetine dönmenin tek yolunun, yeni oyun konsolu satın almak olduğu belirtiliyor.