Xbox One içinde PS4!

Şaka değil, gerçek! Xbox One'ı kullanarak, PlayStation 4 oyunlarını oynamak mümkün...

24 Kasım 2013, Pazar 15:00
A A

PS2 ve Xbox ile başlayan büyük rekabet, günümüzde halen devam etmekte. Daha o günlerde kendisini ortaya çıkaran "konsola özel oyun sistemiyse" özellikle PS3 ve Xbox 360'ın piyasadaki esas rekabet ortamını oluşturmuştu.

Bugün de durum farklı değil. PS4 ve Xbox One için üretilecek özel oyunların listesi uzun zamandır internette dolaşıyor. Fakat öyle görünüyor ki artık bunun bir önemi yok! Nasıl mı? PS4'ünümüzü, HDMI portundan Xbox One'a bağlayarak! Evet, yanlış duymadınız; dileyenler PS4 oyunlarını Xbox One üzerinden diledikleri gibi oynamakta şimdilik serbestler.Tetra Ninja'nın YouTube kanalı üzerinden yayınlandığı sekiz dakikalık videoda bu ilginç olayın ne şekilde bir sonuca bağlandığını anlattığı görüntüleri sizler de izleyebilirsiniz.

Görüntüde, Xbox One Dashboard yani açılış ekranı üzerinde, PS4 uzantıları yer alıyor ki sanki normal bir oturummuş gibi, her kare sorunsuz şekilde ekrana dağılmayı başarmış. Pek tabi Tetra'nın hemen akabinde yaptığı hareketse, olayın sadece bir bağlantıdan fazlası olup olmadığını görmek. Bunun için PS4'e özel olarak üretilen Killzone: Shadow Fall ile işe başlıyor. Görülüğü kadarı ile oyun ziyadesiyle çalışıyor. Test esnasındaki kapalı alanlarda herhangi bir lag sorunu gözlemlenmiyorken, devasa savaşlarda gecikme az da olsa kendisini belli ediyor.

PS4'ü direkt olarak Xbox One HDMI girişinden bağlamak sureti ile sonuca ulaşan Tetra'nın hesabı, aynı şekilde, HDMI üzerinden kurulabilecek bir bağlantı ile Xbox 360, PS3 ve Wii U konsollarında da çalışacaktır.

Resimlerle: Sony PlayStation 4'ü yakından görün!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;