Ya sabır!

Evinin önündeki yolda 60 kaza oldu, 3 kişi öldü, 35 kişi yaralandı, bahçesine 8 araç girdi, 1 kez ölümden döndü

Ya sabır!

Bodrum'da emekli Mustafa Akman’ın hayatını evinin önünden geçen hatalı yol kabusa çevirdi. Mustafa Akman, 16 yıl boyunca bıkıp usanmadan devlete şikayet dilekçesi yazdı. Mustafa Akman “Önlem almak için ölmemi bekliyorlar” diye isyan ederken yetkili kişi “Vatandaşımızdan sabır bekliyorum” dedi.

‘VİRAJ KARANLIĞA GÖMÜLDÜ’

Evli, 4 çocuk, 9 torun sahibi Mustafa Akman (67), mal müdürlüğünden emekli olunca 16 yıl önce Bodrum’un Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde yaptırdığı bahçeli evine yerleşti. Evin önünden Bodrum’u Turgutreis’e bağlayan hatalı karayolu geçiyordu. Viraj eğimi ters olan hatalı yolda yaşanan kazalarda 3 dev aydınlatma direği yıkıldı. Bu yüzden evin önündeki viraj karanlığa gömülünce Mustafa Akman’ın hayatı da kabusa döndü. Mustafa Akman, “Evimin önünde 60 kaza yaşandı, 3 kişi öldü, 30 sürücü, 5 komşum yaralandı. 8 araç bahçeme girdi, 2003’te bahçedeyken bir araç üzerime düştü, ölümden döndüm” dedi.

3 ADET AYDINLATMA İSTEĞİ

Mustafa Akman, “Bu kazalar nedeniyle 16 yılımı yılmadan, usanmadan devlete şikayet dilekçeleri yazmakla geçirdim. Tedbir almak bu kadar zor mu? Yolun ıslah edilmesi için ölmemi mi bekliyorlar?” diye isyan etti. AYDEM Elektrik A.Ş. Bodrum Müdürü Sefa Pişkinleblebici ise şöyle dedi: “Adı geçen yere 3 adet aydınlatma direği konulması için gerekli yazışmaları başlattım. Önümüzdeki günlerde direkler bölgeye yerleştirilecek. Vatandaşımızdan sabır bekliyorum.”

Yaşar ANTER/DHA