Yabancı damatlar (Yabancılarla evlenen ünlüler)

Kimi Kongolu eşiyle dillere destan bir aşkla evlenip mutlu bir yuva kurdu. Kimisi de gerçek aşkı bulduğunu sandı ama yanıldı. İşte yabancılara gönül veren yerli ünlüler...

08 Mart 2018, Perşembe 13:35
A A
Hande Ataizi

Hande Ataizi

Hande Ataizi ile Amerikalı eşi Benjamin Harvey, 8 Eylül 2012'de hayatlarını birleştirdi.

Hande Ataizi ve gazeteci eşi Benjamin Havrey'in Leo adında bir oğlu var. Çiftin evlilikleri hakkında ara sıra bitti haberleri gelse de bir şekilde devam ediyorlardı.

Biz de tam bu sefer evliliklerinde her şey yolunda gidiyor diyorduk ki... Geçen günlerde çiftten üzücü bir haber geldi ve evliliklerini sonlandırdılar.

Tuğçe Kazaz

Tuğçe Kazaz

Manken Tuğçe Kazaz bir dönem aynı filmde rol aldığı Yunan oyuncu Yorgo Seitaridis ile evlenmek için dinini bile değiştirmişti.

Ancak çiftin evliliği uzun ömürlü olmadı.

Burcu Esmersoy

Burcu Esmersoy

Burcu Esmersoy da aynı Mehmet Günsür gibi kalbini İtalyan birine kaptırmıştı. Formula 1 yarışlarında tanışmışlardı Massimo Cusimano ile... Derken çok kısa süre sonra  Paris'te evlendiler.

Rüya gibi başladı ancak rüya gibi devam etmedi bu evlilik. Massimo Cusimano eşi Burcu Esmersoy için Türkiye'ye yerleşmeyi bile kabul etmişti ancak olmadı ve ayrılmaya karar verdiler.

Derken çift evlendikten kısa süre sonra soluğu mahkemede aldı ve  boşandılar. Sebebi şiddetli geçimsizlikti...

Tuğba Özay

Tuğba Özay

Tuğba Özay, 12 Mayıs 2009 tarihinde İtalya'nın Milano kentinde görkemli bir düğünle Ludovic Fattizzo ile evlendi.

İtalyan damat futbol menajeriydi. Kendi dili dışında 4 dili ana dili gibi konuşuyordu ve bir zamanlar futbol oynamıştı. Tuğba Özay ile yabancı damadın "Büyük aşkı' İtalya'da başladı. Ludovic Fattizzo ilk tanışmalarını şöyle anlatmıştı;"Milano'nun en güzel otellerinden birinde tanıştık. Arkadaşımı ziyarete gelmiştim. Tuğba yanındaydı. İkimizin de ortak arkadaşıymış. Tuğba'yı görür görmez ona âşık oldum. Üzerinde rengârenk, ipek bir bluz vardı. Ondan gözümü alamıyordum".

Futbol menajeri olan aşk evliliği 4 yılın sonunda çatırdamaya başladı 7 yılın sonunda da tamamen yıkıldı. Kocası Tuğba Özay'dan işini bırakıp temelli olarak İtalya'ya yerleşip çocuk yapmasını istedi. Tuğba Özay da eşi yerine işini seçip mankemeye gitti ve boşanma davası açtı.Eşi 'bir daha düşün' deyip duruşmalara katılmayınca davası uzadı. İtalyan eşi yerine mankenlik kariyerini seçen ve 'Hiçbir erkek için işimi bırakmam ama eşimi bırakırım' diyen Tuğba Özay sonunda evliliğini resmi olarak da bitirdi. 

Murat Yıldırım

Murat Yıldırım

Oyuncu, sunucu Murat Yıldırım, Londra'da tanıştığı Faslı İmane Elbani'yle 25 Aralık 2016'da evlendi. Murat Yıldırım altı yıl evli kaldığı oyuncu Burçin Terzioğlu’ndan iki yıl önce boşanmıştı. 

Mehmet Günsür

Mehmet Günsür

Oyuncu Mehmet Günsür gönlünü bir İtalyan'a kaptırdı.

Mehmet Günsür, Katerina Mongio ile evlendi. Çiftin üç çocuğu var.

Nükhet Duru

Nükhet Duru

Yılların eskitemediği güzelliği ve sesiyle gönüllerde taht kuran Nükhet Duru da bir dönem yabancı bir erkekle evli kaldı.

Yıllar önce Yunanlı doktor Yannis Guannis ile evli olan Nükhet Duru Yunanlı eşiyle konser vermek için gittiği Atina'da tanışmıştı.

Nükhet Duru'nun aşkıyla yanıp tutuşan Yunanlı doktor Türkiye'de yaşamayı bile kabul etse de zamanla aşkı ve sevgisi azalan Nükhet Duru bu evliliği daha fazla sürdürmedi ve boşandı.

Serdar Ortaç

Serdar Ortaç

Serdar Ortaç genellikle yabancı güzellerle flört ediyordu.

Sonunda da İrlandalı Chloe ile hayatını birleştirdi.

Zeynep Kankonde

Zeynep Kankonde

Oyuncu Zeynep Kankonde, Kongolu Chris Kankonde ile evliydi.

35 yaşındaki Zeynep Kankonde eşiyle 23 yaşındayken bir bayiiden kazı kazan alırken tanışmış.

Bir kız çocuğu olan çift bir süre önce yollarını ayırmaya karar verdiğini açıkladı.

Melissa Eliyeşil

Melissa Eliyeşil

Cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Necmettin Eliyeşil'in kızı Melissa, Faber Castell'in veliahtı Charles von Faber Castell ile evlendi.

Çiftin düğünü aylarca konuşuldu. Çift, bir süre önce bebek sahibi oldu.

Ceren Alkaç

Ceren Alkaç

Türk asıllı manken Ceren Alkaç, ülkemizde de yayınlanan My Name is Earl dizisinin yıldızı Jason Lee ile evlendi. Çift sık sık Ceren Alkaç'ın memleketi İzmir'e gelip Çeşme'de tatil yapıyor.

Nazlı Tolga

Nazlı Tolga

Haber spikeri Nazlı Tolga Hollandalı Lawrence Brenninkmeyer ile evlendi.

Hatta aşkı uğruna mesleğini ve ülkesini bırakıp eşinin çalıştığı Brezilya'ya gitti. Çift, ardından Çin'e taşındı.

Kısa bir süre önce oraya da veda edip eşinin işi gereği bu kez Fransa'ya taşındılar.

İşte Nazlı Tolga'nın aşk uğruna çıktığı dünya yolculuğundan kesitler: