Yağ fabrikasında patlama

Yağ fabrikasında patlama

Edirne'de bir yağ fabrikasındaki ekstraksiyon bölümünde bulunan egzan gazının patlaması sonucu çıkan yangında 4'ü ağır 7 işçi yaralandı. Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan yaralılardan ikisi yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilirken, durumu ciddiyetini koruyan ve vücudunda birinci derece yanıklar oluşan 31 yaşındaki Serkan Dövüncü yanık ünitesi bulunan Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Diğer 4 kişinin tedavisi ise Edirne'de sürüyor.

Edirne- Havsa Karayolu Sazlıdere mevkiinde bulunan Sezerler Yağ Fabrikası'nın ekstraksiyon bölümünde dün gece saat 23.45 sıralarında patlama meydana geldi. Egzan gazının sıkışması sonucu meydana gelen patlama sonrası yangın çıktı ve tüm bölümü saran alevler sonrası içeride bulunan işçiler 35 yaşındaki Savaş Mizsa, 31 yaşındaki Recep Gülmez, 22 yaşındaki İsmail Gök, 43 yaşındaki Bahattin Çakar, 31 yaşındaki Serkan Dövünce,39 yaşındaki Erdoğan Demir ve 24 yaşındaki Caner Sünnetçi yaralandı. Fabrikada bulunan diğer işçilerin haber vermesiyle gelen sağlık ekipleri yaralıları ambulanslarla Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırdı. Büyük paniğe yol açan yangına İtfaiye ekipleri müdahale ederken, fabrikanın girişinde güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri ise olasi bir patlamaya karşı içeriye görevliler haricinde kimseyi yaklaştırmadı. Yangın yaklaşık 1 saat süren çalışmaların ardından söndürüldü.

Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Acil Servisi'nde tedavi altında tutulan ve durumları iyi olan Erdoğan Demir ve Caner Sünnetçi sabah saatlerinde tamamlanan tedavilerinin ardından taburcu edildi. Vücudunda birinci derece yanıklar oluşan ve durumu ciddiyetini koruyan Serkan Dövüncü, Edirne'de yanık ünitesi bulunan hastane olmayınca ambulansla yanık ünitesi bulunan Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Savaş Mizsa, Recep Gülmez ve İsmail Gök ise yoğun bakım ünitesine alındı.Bahattin Çakar'ın tedavisi ise Acil Servis'te devam ediyor. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA