Yağmur ve fırtına bu illeri kötü etkiledi

3 ilimizde gün boyu sağanak yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi

19 Ağustos 2014, Salı 20:01
A A

Rize’de karayolunu su bastı

Rize’de akşam saatlerinde etkili olan yağışlar sonrası Karadeniz Sahil Yolu ve Menderes Bulvarı’nın bir kısmını su bastı. İlde akşam saatlerinden itibaren etkili olan yağışlar hasara yol açtı. Boğaz Mahallesi’nde şiddetli yağışlar sonrası tıkanan menfezlerden dolayı biriken sular ve hafriyatlar Menderes Bulvarı ve Karadeniz Sahil Yolu’na taştı. Biriken sulardan dolayı araç trafiğinde aksamalar meydana geldi. 

Sivas’ta sağanak yağmur

 Sivas’ın Suşehri ilçesinde sağanak, hayatı olumsuz etkiledi.

İlçede akşam saatlerinde başlayan sağanak nedeniyle binaların zemin katlarında bulunan iş yerlerini su bastı. Suşehri belediyesine ait 3 vidanjör ile itfaiye ekipleri işyerlerindeki suyu boşalttı. İlçeden geçen Giresun karayolu dağdan gelen çamur ve kaya parçaları nedeniyle Çamlıgöze barajı yakınında araç trafiğine kapatıldı. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu yol, karayolları ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucunda temizlenerek trafiğe açıldı.

Van’da fırtına çatıları uçurdu.

Van’ın Erciş ilçesinde, etkili olan fırtına nedeniyle bazı binaların çatısı uçtu, araç ve işyerleri hasar gördü. Erciş ilçe merkezinde öğleden sonra etkili olan fırtına nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin çatıları uçarken, yapımı devam eden 2 bin 500 kişilik caminin minaresindeki kalıp ve ahşap iskeleler de fırtınanın şiddetine dayanamayarak Atatürk Caddesi’ne düştü. Cadde’deki bazı işyerleri ile araçlarda, fırtınanın dinmesinden sonra oluşan hasarla ilgili çalışma yapıldı. Fırtına nedeniyle kimsenin yaralanmadığı öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;