'Yaklaşmayın yakarım'

Antalya'da ruhsatsız satış yaptıkları tespit edilen ve tezgahlarının kaldırılmasına karar verilen 78 pazarcı ile zabıta görevlileri arasında arbede çıktı. Olaylar sırasında bir pazarcı kendisini yakmak istedi

21 Şubat 2015, Cumartesi 16:24
A A

Antalya’da sabah saatlerinde Şirinyalı Cumartesi Pazarı’na gelen zabıta ekipleri, belediye ekiplerince işaretlenen ruhsatsız pazar yerlerine zabıta aracı ve çöp kamyonlarını koyarak, tezgah açılmasına engel oldu. Pazar yerine gelen esnaf ile zabıta ekipleri arasında tartışma çıktı. Bu sırada bazı pazarcılar zabıta araçları ve kamyonların önlerine tezgahlarını açtı.

Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Pazar Amiri Mustafa Muzaç, pazarcılara yönelik yaptığı konuşmada, ruhsatsız olan tezgahları boşaltmak zorunda olduklarını söyledi. Muzaç’ın talimatıyla pazar alanına girmek isteyen zabıta ekipleriyle pazarcılar arasında arbede yaşandı. Olay yerine İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli psikolog Alev Topçu çağrıldı. Topçu, bir süre pazarcıların derdini dinledi.

Tezgah sahipleri sattıkları kıyafetleri yakarak zabıtaya tepki gösterirken, çıkan yangına itfaiye ekipleri yangın söndürme tüpüyle müdahale etti.

Bu sırada Şahin Bektaş adlı bir pazarcı, tezgah ve kendi üzerine benzin döktü. Zabıta ekiplerinin pazara girmesi halinde kendisini yakacağını öne süren Bektaş, meslektaşları ve zabıta ekipleri tarafından ikna edildi. Yaşanan arbedenin ardından zabıta ekipleri pazara girerek ruhsatsız tezgahları kaldırdı.

Zabıta ve Çevik Kuvvet ekipleri ile pazarcıların bölgedeki bekleyişi sürüyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;