Yalçındağ: Putin benzetmesi yapmadım

TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Başbakan'a 'Putin' benzetmesi yaptığı yönündeki haberleri kesin dille yalanladı

09 Ekim 2009, Cuma 11:55
A A

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, dün yayımlanan bazı gazetelerde kendisine atfen verilen "Putin benzetmesi Arzuhan Hanım'dan" haberlerinin doğru olmadığını söyledi.

TÜSİAD Başkanı olarak Fransa'da yaptığı temaslar sırasında dün telefonla ulaştığım Yalçındağ'a, konuyla ilgili haberleri sordum. Arzuhan Doğan Yalçındağ, 15 Nisan'da ABD'de yaptığı bir konuşmada bu benzetmeyi yaptığı yolundaki haberin kesinlikle yanlış olduğunu belirtirken adı geçen toplantılara katıldığını ancak böyle bir benzetmeyi, ne katıldığı toplantılarda ne de özel sohbetlerde kesinlikle yapmadığını kaydetti.

PUTİNVARİ HAREKETLER
Yalçındağ, ABD'deki toplantılar sırasında bir yuvarlak masa toplantısında "Putinvari hareketler" gibi bir nitelemeye şahit olduğunu ancak bunun yabancı bir gazeteciye ait olduğunu söyledi. Özet olarak Yalçındağ, sorumuz üzerine, Putin benzetmesi yapmadığını söyledi ve bu yöndeki haberleri kesin bir dille yalanladı.

Yalçındağ'a, yine aynı ABD gezisiyle ilgili başka bir gazetede yer alan vergi idaresiyle ilgili sözlerini de sordum. Yalçındağ, verginin siyasallaşması ve gelir idaresinin bağımsızlığı konusunda 2003 yılında TÜSİAD olarak çıkarttıkları raporu kaynak göstererek, bu çerçevede birçok yerde konuşma yaptığını söyledi. Bu konuda kendisinden önceki TÜSİAD başkanları ve kendisinin, kurumsal rapor çerçevesinde çok sayıda konuşma yaptıklarını, kurum olarak görüşlerinin zaten belli olduğunu söyledi.


TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'a daha sorularımız vardı ama Paris'teki yoğun koşuşturması içinde sadece bu soruları yanıtlamakla yetinmek istedi. Kendisiyle, hafta sonunda Kayseri'de katılacağı toplantı sırasında diğer sorularımızı yanıtlaması konusunda anlaştık.
 
(Erdal Sağlam - Referans)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;