Önceki Fotolar

 Yangın ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası başladı

İzmir’de başlayan ve 16 ülkeden itfaiye takımlarının katıldığı şampiyonanın birinci  gününde kule tırmanma yarışları tamamlandı

28 Eylül 2017, Perşembe 01:17
A A

Erkeklerde bu yıl 13’üncüsü, kadınlarda ise 9’uncusu düzenlenen şampiyonanın ilk gününde, Fuar Kültürpark içinde kurulan tırmanma kulesine  tırmanma yarışları yapıldı.            

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olimpiyat meşalesini sporculara verdi.  Sporcu Bahadır Karamanlı, parkurda bir tur atarak olimpiyat ateşini yaktı.            

Daha sonra kadınlar ve erkeklerde yarı final ve final müsabakaları yapıldı.  Müsabakalar sonunda kadınlar kule tırmanmada Rusya’dan Anna Staradimova birinci, Belarus’tan Victoria Osipova ikinci, Rusya’dan Anjelika  Dokanera üçüncü oldu.            

Erkeklerde ise birinciliği Rusya’dan Stanislav Titorenko, ikinciliği  Ukrayna’dan Vadym Luchynskyi, üçüncülüğü ise Rusya’dan Eugene  Rabtsevich  kazandı.          

 Kadınlarda birincilik ödülünü İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel  Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, erkeklerde ise İzmir Büyükşehir Belediyespor Kulübü  Başkanı Pervin Şenel Genç verdi.