Yanlış bebeğe hamile kaldı

Amerika'da bir tüp bebek kliniğinde anne adayına yanlış embriyo nakledildiği ortaya çıktı

23 Eylül 2009, Çarşamba 11:33
A A

BABA ADAYINA HABER VERDİLER

Amerika Ohio’da Carolyn Savage (40), kocası Sean daha önce bir tüp bebek kliniğinde embriyolarını dondurmuştu. Çift, bebek sahibi olmaya karar verip kliniğe gitti. Geçen şubatta bir erkek bebek beklediklerini öğrenen çiftin mutluluğu kısa sürdü.

İş yerindeyken klinikten aranan Sean Savage eve döndüğünde Carolyn’e acı gerçeği anlattı “Klinikte akıl almaz bir hata yapmışlar. Sana yanlış embriyo nakletmişler. Bebek bize ait değil.”

KLİNİĞE DAVA AÇACAKLAR

Dini inançları nedeniyle kürtaj seçeneğini eleyen çift, bebeğin biyolojik anne-babasıyla buluştu. Taraflar, bebeğin doğar doğmaz gerçek ebeveynlerine teslim edilmesine karar verdi. 8 aylık hamile olan Carolyn Savage, “Biyolojik aileden bebeğe ‘Merhaba’ ve ‘Hoşçakal’ demek için bir dakika rica ettik.

Başlangıçta o anın gelmesinden korkuyorduk. Artık önemli olanın bebeğin mutluluğu olduğunu biliyoruz” dedi. Kliniğe dava açmaya hazırlanan çiftin 15 ve 12 yaşlarında iki oğlu ile tüp bebek yöntemiyle doğan 18 aylık bir kızları daha var.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.