Yanlış iğne mi felç etti?

Erzurum'da soğuk algınlığı sebebiyle gittiği hastanenin acil servisinde iğne vurulan vatandaşın felç olduğu iddia edildi

06 Mart 2015, Cuma 15:52
A A

Atatürk Üniversitesi kantininde çalışan 45 yaşındaki Abdullah Karakaya, soğuk algınlığı için gittiği hastanede hemşirenin yanlış yere iğne vurması sonucunda sağlığını kaybettiğini iddia ederek doktorlardan şikayetçi oldu. Geçtiğimiz 10 Ocak tarihinde meydana gelen olayı Karakaya, şöyle anlattı:

“Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine hasta ziyaretine gittim. O arada soğuk algınlığından şikayetçiydim. Hastaneye gitmişken doktora görüneyim dedim ve acil servisine başvurdum. Acilde bulunan doktor muayenemi yaptı. Daha sonra da röntgen ve kan tahlili istedi. Onları yaptırmadan önce hemşire hanım bir iğnemin olduğunu söyledi. Hemşire iğneyi yapar yapmaz benim bacağım gitti. Yaklaşık 2 aydır bacağımda güçsüzlük ve basamama durumu var. Şu anda yürüyemez duruma geldim. Ben hemşire hanım ve oradaki tüm yetkili kişilerden şikayetçiyim. Yaklaşık 2 aydır hem sağlığımdan hem de geçim sıkıntılarından dolayı zor durumdayım. İğneyi vurulduktan sonra benim ayağımda tutmaz hale geldi, felç oldu ve doktor beni 5 saat müşahede altında tuttuktan sonra taburcu etti. Biraz sonra geçer dedi. Eve geldikten sonra git gide ağrılarım çoğalmaya başladı ve bacağım incelmeye başladı. Ertesi gün doktora gittim ve bana iğne vurulduktan sonra sinir zedelenmesinin olduğunu söylediler. Hemşire iğneyi yanlış yere yani sinire enjekte ettiği için ben bu hale geldim. Mahkemeye verdim doktorları,  olay incelemeye alındı. Bu işin sonu nereye gidecek bilmiyorum.”

'ÇALIŞAMIYOR, 2 AYDIR EVDE'

Temizlikçilik yaparak ekmek parası kazandığını ifade eden Abdullah Karakaya’nın eşi Songül Karakaya da, eşinin sağlam gittiği hastaneden sakat çıktığını söyledi. Karakaya “Eşimle beraber hastaneye bir akrabamızı ziyaret gittik ve başımızdan böyle bir olay geçti. Eşim iğne vurulmasından sonra bir anda yere yığıldı. Cebimizde paramız bile yoktu, ben taksi tuttum ve sağlam gittiğimiz hastaneden sakat çıktık. Eşim, hemşirenin yanlış yere iğne vurması sonucu bu hale geldi. Hemşire, iğneyi sinire vurduğu için sinir zedelenmesi olmuş ve eşim yürüyemiyor. Ben merdiven silerek ekmek parası kazanmaya çalışıyorum. 2 tane çocuğumuz var, maddi sıkıntılar çekiyoruz. Eşim çalışamaz durumda. 2 aydır evde yatıyor, çalışamıyor. Biz hemşireden ve doktordan şikayetçiyiz” diye konuştu.

Öte yandan hastane yetkilileri, olayla ilgili idari inceleme başlatıldığını ve konunun adli mercilere taşındığını belirtti.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;