Yanlış teşhis servete maloldu

Doktorlar tarafından yalnızca üç ay ömrü kaldığı söylenince hayatının son günlerini en iyi şekilde geçirmek için her şeyini satıp savan eski İngiliz komedyen Dave Ismay'in hayatı bu kez parasızlık yüzünden karardı

Yanlış teşhis servete maloldu

Daily Mail’in haberine göre, İngiliz futbol kulüplerinden Aston Villa'nın stat içi anonslarını yapan Dave Ismay karnındaki şişlik nedeniyle doktora gidince kendisine siroz teşhisi kondu.

Doktorlar hayatı boyunca hiç içki içmemiş olan eski TV komedyeni Ismay’e yalnızca üç ay ömrü kaldığını söyledi. Son günlerini dilediği gibi yaşama kararı alan 64 yaşındaki Ismay, daha önce sürekli ertelediği projelerini hayata geçirme kararı alarak bir “yapılacaklar listesi” hazırladı.

Ismay ilk iş olarak da bankadaki birikimlerini çekip kendisine son model bir Mercedes otomobil aldı. Ardından eşiyle birlikte Avustralya’da uzun bir tatil yapan talihsiz komedyen, İrlanda’da sadece zenginlerin gidebildiği bir golf kulübüne binlerce sterlin ödeyerek üye oldu. Bir pandomim gösterisinde kaz rolünde oynamayı bile kabul eden Ismay, bu arada komedyenlik hayatını anlatan bir kitap kaleme alarak kendi parasıyla bastırdı.

GÜLSÜN MÜ AĞLASIN MI?

Tüm birikimlerini sıfırlayan Ismay'e "sevindirici" haber 8 hafta sonra geldi. Doktorlar, yapılan muayenede Ismay’e yanlış teşhis konduğu ve eski komedyenin demir fazlalığından kaynaklanan ve hiç de ölümcül olmayan bir hastalığı bulunduğunu söyledi. Bu durum karşısında eski komedyen ne yapacağını şaşırdı.

Daha uzun yıllar yaşayacağını öğrenmenin sevinciyle 64 yaşında beş parasız kalmanın üzüntüsü arasında sıkışan Ismay, kendisine yanlış teşhis koyan eski doktorlarına dava açmaya hazırlanıyor.