Yapım şirketi Endemol iflas başvurusunda bulundu!

Endemol Türkiye'nin iflas başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı

Yapım şirketi Endemol iflas başvurusunda bulundu!
Hollandalı Endemol'ün Türkiye organizasyonu ile ilgili yeni gelişme... Endemol Shine Türkiye'nin iflas başvurusunda bulunduğu duyuruldu. 

Dizi dünyası paramparça! Oyuncular kazan kaldırdıDizi dünyası paramparça! Oyuncular kazan kaldırdı

Endemol Shine Türkiye, 7 Haziran günü Dayan Yüreğim isimli dizinin oyuncuları ve set ekibinin eylemi ile gündeme gelmişti. Aralarında Ege Aydan ve Ece Uslu'nun da bulunduğu bir grup, paralarını alamadıkları için yapımcı şirketi protesto etmişti.

Dayan Yüreğim dizisi set ekibi ve oyuncuları Endemol'ün önünde haklarını arıyor! Dayan Yüreğim dizisi set ekibi ve oyuncuları Endemol'ün önünde haklarını arıyor!

Aynı gün, Beykoz'da çekimler için kullanılan köşkün kirası ödenmediği için Endemol Medya Prodüksiyon Tic. Limited şirketine karşı bir haciz işleminin yapıldığı anlaşılmıştı.
 

"EN KISA SÜREDE ÖDEYECEĞİZ" DEMİŞLERDİ


Geçtiğimiz günlerde de alacaklarını tahsil edemedikleri için başta Erkan Petekkaya olmak üzere birçok oyuncu ve set çalışanı Endemol'ün Türkiye ofisi önünde eylem yapmıştı. 

Bu gelişmeler yaşanırken Endemol'den yapılan açıklamada Türkiye organizasyonunun borçlarının en kısa sürede ödeneceği söylenmişti. 

Açıklamada ise iflas başvurusunun 4 Temmuz günü yapıldığı bildirildi.