Yaprak Dökümü'nden ilk itiraflar

Kanal D'nin reyting rekortmeni dizisi 'Yaprak Dökümü', 15 bölüm sonra ekrana veda ediyor. 29 Aralık'ta final yapacak dizinin oyuncuları “Her karakterin sürpriz finali olacak” diyor

Çarşamba, 15 Eylül 2010 - 09:40

Yaprak Dökümü'nden ilk itiraflar

TOLGA KAREL:BU AİLE MUTLULUĞU HAK EDİYOR

Oğuz, Şevket’in suçunu üstlenmesine sessiz mi kalacak? Hiçbir suç bedelsiz kalmaz. Oğuz da işlediği suçun diyetini ödeyecektir. Yeni sezon güzel olacak. Final nasıl olacak? Kitaptan farklı bir final olacağını düşünüyorum. Bu aile mutluluğu hak ediyor. İnşallah Oğuz da iyi bir adam olur ve dizi mutlu sonla biter.

DENİZ ÇAKIR: FERHUNDE ARTIK DAHA SAĞDUYULU

Ferhunde Ali Rıza Bey’in kalp krizi geçirmesine neden oldu. Ferhunde, Şevket’in birini öldüreceğine inanmıyor. Ali Rıza Bey’e de sadece Şevket’in böyle bir şey yapmayacağını söylemişti. Çünkü Şevket’le ilgili koparamadığı şeyler var. Hayatına birçok insan girdi, ama Şevket en özeliydi. Aileye karşı daha sağduyulu davranacağını düşünüyorum. Sürprizler olacak mı? Her karakterin kendi finaline tanık olacağız. Ferhunde finalinin kendi içinde çok sürprizleri olacak.

BENNU YILDIRIMLAR: AFFETMEK YOK

Özlemiş misiniz seti? Çok güzel bir ekiple çalışıyorum. Özlenmez mi? böyle bir kadro. Fikret, sezon finalinde bir yol ayrımındaydı. Kararı ne olacak? Ev tuttu, tek başına ayakta durmaya çalışıyor. Tabii başka sürprizler de olacak. Bakalım Fikret ayakları üzerinde durmayı başaracak mı? Tahsin’le tekrar bir araya gelebilirler mi? İki bölüm çektik. Şu anda affetmek yok!

HALİL ERGÜN: FELÇ OLDU AMA AZMİ ELDEN BIRAKMIYOR

Ailesini bir arada tutmak için her şeyi göze alan Ali Rıza Bey’in sıkıntıları sona erecek mi? “Seyirci de nasıl dayanıyorsun?” diyor. Felç oldu ama azmi elden bırakmıyor. Tekrar hayata dönmenin mücadelesini veriyor. Bu süreçte can düşmanı Oğuz’dan destek görecek mi? Ali Rıza Bey, hastalığında düşmanına teslim oluyor. Ama bu durumu hazmedemiyor, kahroluyor. Belki de bu süreç düzelmesi için ona güç verecek. Ailenin mutlu günlerine dönmesi mümkün mü? ‘Sular bulanmadan durulmaz’ derler. Mutlaka böyle bir şey olacaktır, ama hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Fireler olacaktır. Yaprak Dökümü’nde büyük finale çok az kaldı. Neler söyleyeceksiniz? Beş yıldır aynı tempoda devam eden bir başarı örneği. Ekranlarda uzun soluklu diziler mutlaka olmuştur, ama yükselerek devam eden ilk defa oluyor. Bu durumun bizde yarattığı sevince, insanların saygı göstermesi gerektiğini düşünüyorum.

GÜVEN HOKNA: KEŞKE FARKLI BİR HAYRİYE OLSA

Yaprak Dökümü son 15 bölümüyle ekrana geliyor. Neler söyleyeceksiniz? İnşallah yüz akıyla bitireceğiz. İnternette yapılan anketlerde, “Yaprak Dökümü olmazsa nasıl vakit geçireceğiz?” diyorlar. Romana göre bir melodram. Ama yazarlarımız bir sürpriz yapıp farklı bir sonuç yazar mı? bilmiyorum. Ali Rıza Bey yaşananları kaldıramıyor ve felç geçiriyor. Bu durum aileyi bir araya getirebilir mi? Şimdilik biz de bilmiyoruz. Hayriye gayet müşfik ona bakıyor. Seyirci bu kadar iyi olduğu için Hayriye karakterinden nefret edecek. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz Hayriye karakterini? Üzülüyorum. Keşke farklı bir Hayriye olsaydı. Bir şeyler uç noktada yaşansın diye Hayriye’yi kullanıyorlar. Karakter, zaman zaman normal kişiliğinden ayrılarak yol alıyor. Ben kendimle bağdaştıramadığım için çok tepki veriyorum.

GÖKÇE BAHADIR: BİTECEĞİNE İNANAMIYORUM

Şevket her şeyi kardeşi için göze aldı. Bu durumda Leyla’nın tavrı ne olacak? Leyla için çok zor bir durum. Sevdiği adam bir suç işledi, abisi üstlendi. Bir yandan da hamile. Babası felç geçiriyor. Onun için her şey çok üste üste geldi. Baba-kızın arası düzelecek mi? Leyla, her zaman yakınlık kurmaya çalışıyor, ama bazı şeyler için çok geç. Çünkü telafisi yok. Bu saatten sonra mutlu olabilirler mi? Ben de bilmiyorum. Beş yıl boyunca aynı karakteri oynamaktan sıkılmadınız mı? Hiç sıkılmadım. Karakterim çok keyifli ve her aşaması çok farklı. Dizinin biteceğine hâlâ inanamıyorum. Ama her güzel şey gibi bir sonu var. Dileğim; en güzel yerde bitsin.