Yaralı caretta caretta karaya vurdu

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde, nesli tükenmekte olan caretta caretta cinsi kaplumbağa başından yaralanmış halde sahile vurdu. Çevredeki vatandaşların çıkartığı kaplumbağa, İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı'nda götürülerek tedaviye alındı

07 Kasım 2012, Çarşamba 21:03
A A

İlçeye bağlı Yenişakran Beldesi Çaltılıdere Köyü’nde kıyıda gezen vatandaşlar, başından darbe almış bir caretta caretta cinsi kaplumbağa ile karşılaştı. Sudan çıkartılan caretta caretta, balıkçı barınağına alındıktan sonra durumu belediye zabıtlarına bildirildi.

Yenişakran zabıtaları belediyede veteriner bulunmadığı için durumu Aliağa Belediye veteriner hizmtlerine bildirdi. Aliağa Belediye Veteriner Hekimliği’ne götürülen caretta caretta, kontrol edildi.

Yapılan ilk müdahale sonrası caretta caretta, İzmir Sasalı’daki Büyükşehir Belediyesi’ne ait Doğal Yaşam Parkı’na gönderildi. Veteriner Hekimi Rifat Altınel, "Caretta caretta bize başından ağır bir şekilde darbe almış halde geldi. Biz yaranın açık olan kısmını mikrop kapmaması için steril hale getirdik ve bu konuda deneyimli veteriner hekimlerin bulunduğu Doğal Yaşam Parkı’na gönderdik" dedi.


Şahap AVCI / ALİAĞA (İzmir), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;