'Yaralı IŞİD komutanı Denizli'de tedavi edildi'

YPG ile girilen çatışmalarda Kobani'de yaralanan ve IŞİD komutanı olduğu ileri sürülen Emrah Ç'nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi edildiği iddiaları Denizli Valiliği'nce doğrulandı

06 Mart 2015, Cuma 11:00
A A
Valilik, Emrah Ç’nin, akrabaları olduğu için Denizli’ye geldiğini ve ’normal vatandaş’ gibi sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı gereği tedavi işlemlerinin devam ettiği belirtildi.
 
Aslen Muş’un Malazgirt ilçesi nüfusuna kayıtlı ve altı aydır IŞİD saflarında komutan olduğu ve Kobani’de YPG ile girilen çatışmalarda yaralandığı iddia edilen Emrah Ç.’nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi edildiği sosyal medyada yer aldı. Baldırından bombayla yaralandığı, daha önce Antakya’da bir hastanede tedavisinin yapıldığı ileri sürülen Emrah Ç’nin, Denizli’de tedavi gördüğü iddialarını Valilik doğruladı. Denizli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle deldi:
 
"Sosyal medyada Suriye’deki çatışma bölgelerinde yaralanan E.Ç’nin ilimizde tedavi edildiği şeklindeki haberler ile ilgili olarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme adına açıklama yapılması uygun görülmüştür. E.Ç, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne bizzat kendisi müracaat etmiş ve tedavisine başlanılmıştır. Yaralanmasıyla ilgili olarak adli işlemler ülkemize girişi sırasında sınır vilayetimiz tarafından yapılmış ve halen devam etmektedir. Her vatandaşımız gibi sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkı gereğince tedavi işlemleri devam etmektedir."
 
Emrah Ç’nin Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne geçen 28 Şubat’ta başvurduğu ve yatışının yapıldığı, plastik cerrahi bölümünde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.
 
DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;