Yarı yıl tatili için en güzel rota

Emre Tonguç, Nisa Ersoy, Serra Ababay, Mete Vardar, Maide Kurttepeli, Mesut Yar, Demet Şener, Mutlu Tönbekici, Gökhan Tan ve Şirin Sever'den oluşan Cumartesi Postası jürisi çocuklar için yarı yıl tatili için en güzel 10 rotayı seçti...

20 Ocak 2018, Cumartesi 05:00
A A
ANKARA

ANKARA

Anıtkabir’in Aslanlı Yolu’nda yürüsünler. Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’nde ufku tarasınlar. Veya Tabiat Tarihi Müzesi’nde milyonlarca yıllık fosilleri incelesinler.

İSTANBUL

İSTANBUL

İstanbul Modern’de, Pera Müzesi’ndeki atölyelerde sanatla tanışsınlar. Esenyurt’taki Pelit Çikolata Müzesinde şımarsınlar. Jurassic Land’de coşsunlar. Tutmayın onları!

BURSA

BURSA

Uludağ’a teleferikle çıksınlar. Manzaraya dalıp gitsin çocuklar. Karda yuvarlansınlar, kayak yapmayı öğrensinler. Bursa’ya gitmişken Tofaş Araba Müzesi’ne de uğrasınlar.

ANTALYA

ANTALYA

Belek’teki Sueno Oteli en büyük kapalı oyun alanına sahip. Kurtlarını döksünler. Ters Ev’i gezip tepetaklak olsunlar. Saklıkent’te karın keyfini çıkarsınlar.

GAZİANTEP

GAZİANTEP

İstanbul’dan sonra burada da Oyuncak Müzesi açıldı. Her dönemden oyuncağı tanısın çocuklar. Gezegen Evi, Türkiye’nin en büyüğü. Gezegenleri bırakın bir de onlar keşfetsin.

SAMSUN

SAMSUN

Atatürk’ün Samsun’da başlayan kurtuluş mücadelesini ‘Kurtuluş Yolu’nda izlesinler. Terme’deki ‘Amazon Köyü’nde efsanevi kadın savaşçıların yaşamını görsünler.

ESKİŞEHİR

ESKİŞEHİR

Sazova Eğlence Parkı koskocaman. Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Masal Şatosu... Balmumu Heykeller Müzesi’nde Adile Naşit’e, Münir Özkul’a selam söylesinler.

BOLU

BOLU

Kar Kartalkaya’da, göl Abant’ta. Temiz havaya, doğal hayata karışsınlar. Kızağa binsinler. Güzelce giyinip kuşansınlar. Geride bir sürü kardan adam bıraksınlar.

KAPADOKYA

KAPADOKYA

Peri bacaları, mağaralar, yer altı şehirleri, hava müsaitse balon turu... Başka bir diyara gitmiş gibi olurlar. Otellerin sömestrde çocuklar için düzenlediği etkinlikler de var.

İZMİR

İZMİR

Türkiye ve Asya’nın tek uzay kampı Gaziemir’de. Ama rezervasyonla gidiliyor uzaya, ona göre. Karşıyaka’daki Evrensel Çocuk Müzesi’nde hayvanlar, bitkiler ve Pinokyo var.