Yasak aşkın tüm detayları!

Pazartesi, 21 Haziran 2010 - 12:01

Yasak aşkın tüm detayları!

Behlül’ün Ziyagil Konağı’ndaki varlığı, Bihter için tehdittir. Çünkü iki genç arasında büyük bir çekim oluşmuştur. O günlerde Ziyagil Ailesi, okul takımıyla final oynayacak Bülent’le birlikte Ankara’ya gider. Behlül ateşlenip eve gelince, ona bakmak Bihter’e düşer. Genç adam, hissettiği çekimden huzursuzdur. Ziyagil Konağı’nda tehlikeli günler yakındır artık.

BİHTER BEBEĞİNİ ALDIRIR

Bihter hamile kalır ve Adnan’a söylemeden bebeği aldırır. Firdevs’e göre, o çocuğu doğurmak, Bihter’in ‘hayat sigortası’dır ve kızı fırsatı kaçırmıştır. Adnan, bu tartışmaya istemeden şahit olur. Evlilikleri, ilk büyük yarayı böyle alır. Bihter’in, evin emektarlarını kovması, gerginliği daha da artırır. Genç kadın, kocasını kaybetmekten korkar ve soluğu babasının mezarında alır. Behlül, gece vakti Bihter’i yalnız bırakmaz. İş gezisinden dönen Adnan, Bihter’i tek sığınağında Behlül’le baş başa bulur. Gördüğü manzaradan huzursuz olsa da, ikilinin samimi açıklamalarıyla içi rahatlar.

Yasak aşkın devamı sonraki sayfada...

ADNAN'I ÇILDIRTAN AŞK NOTU!

Bihter, daha önce Behlül’le kısa bir ilişki yaşayan ablasının özel eşyaları arasında Behlül’ün ona yazdığı aşk notunu bulur. Tutkulu satırlar, bastırdığı duygularını su yüzüne çıkarır. Aşk notunu yatak odasında bulan ve karısına yazıldığını düşünen Adnan, sırtından vurulmuş gibi hisseder. Bihter ve Behlül, Adnan’a itiraz etse de, içten içe masum olmadıklarını bilirler. Uzaklaşmak için Bihter kendini hayır işlerine verir, Behlül de sözde derslerine odaklanır. Fakat aynı çatı altında, başka odalarda birbirlerini düşlemeye devam ederler.

Firdevs'in tehlikeli oyunu...Sonraki sayfada...

FİRDEVS'İN TEHLİKELİ OYUNU

Bihter’le Behlül arasındaki çekimin farkına varan Firdevs, kızının evliliğini kurtarma çabasına girer ve Behlül’le Nihal’in arasını yapmaya çalışır. Bu tehlikeli oyun, Bihter’in gerçek duygularıyla yüzleşmesini sağlar. Behlül, duygularına set çekmek için kız arkadaşı Elif’e evlenme teklif eder. Karar, tüm aile için sürpriz olur. Firdevs ve Bihter arasındaki savaş tetiklenir. Behlül’ün Elif’i kullanarak oynadığı oyunlar, Bihter’in tutkularını su yüzüne çıkarır. Elif’in, Hilmi Önal’la ilişkisi olduğunu düşünen Bihter, bir oyun oynar ve şüphelerinin gerçek olduğunu görür. Behlül, Bihter’in bu çabasına tepki gösterir. Fakat pişmanlık duyar, özür dilemenin yolunu arar. Beklediği karşılığı bulamayınca Bihter’in peşine düşer. Adnan’ın çalışma odasında yakaladığı Bihter’e yaklaşır, “Ateşle oynuyorum” der ve onu öper. Bihter, tokatla karşılık verir.  

Yasak aşktan kaçış sonraki sayfada...

YASAK AŞKTAN KAÇIŞ

‘Yasak aşk’tan kaçış İki genç, yasak aşktan kaçmaya çalışır. Behlül, Elif’le apar topar nişanlanır. Buna rağmen Bihter’i aklından çıkaramaz. Hiç tatmadığı duygular içindedir, ortalıkta fazla görünmez, içine kapanır. Duygularına yenilen Bihter, arabada dertleşirken Behlül’ü öpünce gizli gizli yanan ateş, büyük bir yangına dönüşür. Şüphelerinin izinden giden Matmazel, eksik parçaları birleştirir ve ikiliyi köşeye sıkıştırır. Vicdanlarıyla tutkuları arasında sıkışıp kalan iki aşık, ihanetin yüküyle ezilmeye başlar. Kurtulmanın tek bir yolu vardır: Bihter, Behlül’e, “Herkesi arkamızda bırakıp gidelim” der ve Behlül kabul eder. Bihter, geri adım atmayı kendisine yediremez ama uçuruma yuvarlandıklarının farkındadır. Evden ayrılmadan önce, Adnan’a her şeyi açıklayan bir mektup bırakır. Fakat kaçış planı, Behlül’ün son anda geri adım atmasıyla alt üst olur. Bihter’in, Adnan’ın mektubu okumasını engellemek için muhtaç olduğu yardım annesinden gelir.

Sonun başlangıcı... Sonraki sayfada...

 

SONUN BAŞLANGICI

Adnan, Behlül’ü Azerbaycan’daki şantiyeye gönderir. Bihter’le telefonda tartışan genç adam, kötü hava şartlarına rağmen helikoptere biner ve kaybolur. Haber, Ziyagil yalısına bomba gibi düşer. Acısını içine gömen Bihter, duygularını saklamakta zorlanır. Tedirgin bekleyiş, sabah gelen telefonla yerini sevince bırakır. Aşıklar, kavuşma heyecanıyla tedbirsiz davranır, konağın şoförü Beşir karanlıkta onları samimi bir halde görür. Öte yandan bir ihale için Adnan Bey’le kapışan Hilmi Önal, yenilgiyi bir türlü hazmedemez. Karşı hamlesi, Adnan Bey’le gireceği yeni bir güç savaşının ilk kıvılcımı olur. Mezuniyet balosunda herkes Nihal’in inanılmaz değişimine şahit olur. Uzak durmaya çalışan Bihter ve Behlül, Matmazel’in göz hapsinde olduklarından habersizdir. Bihter, Behlül’ün baloda Nihal’e eşlik etmesini kıskanır ve duygularına hakim olamaz. Behlül’ü arayarak aşkını itiraf eder. Bundan sonra iki aşık için ‘karşı koymak’ daha da zorlaşır. ‘Yasak aşk’ tutkuyla alevlenince Bihter ve Behlül, sonunda duygularına yenik düşer. Köşkün bahçesindeki serada birbirlerine teslim olurlar. Fakat izlendiklerine fark edince paniğe kapılırlar

Bihter'in kocasına veremediği itiraf mektup... Sonraki sayfada

BİHTER'İN KOCASINA VEREMEDİĞİ İTİRAF MEKTUBU

"Adnan... Keşke görmek istediğin Bihter olabilseydim. Keşke seni gerçekten hak edebilseydim. İlk karşılaşma-mızdan itibaren seviyorum seni, yalan değil. Riya yok bunda, yemin ederim! Hâlâ seviyorum. Bu nasıl oluyor bilmiyorum ama asıl işkence bu benim için. Omzunun üzerinden uzaklara bakmaya başladığım halde hâlâ... Yalnızlığımı senin yastığının yanına bıraktım ama şimdi hissettiklerimle yine yalnızım. Kafam karmakarışık, ateşe yürüyorum. Pervane gibi döne döne yanacağım biliyorum ama ilk kez ateşi hissettim yüzümde, ellerimde, tüm bedenimde.. Bunu hem doya doya yaşamak istiyorum, hem de sana zincirlerle bağlanıp hiç kopmamak. Seni ve çocukları daha fazla aldatmak istemiyorum. Özür dilerim. "

(Milliyet)

AŞK-I MEMNU'NUN EN ATEŞLİ SAHNELERİ...SONRAKİ SAYFADA!

AŞK-I MEMNU'NUN EN ATEŞLİ SAHNELERİ!

YENİ NESİL JÖN KIVANÇ TATLITUĞ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

İŞTE GERÇEK BİHTER!

7