Yasak aşkta çok tuhaf 'intihar'

İkisi de evli ve çocuklu olan sevgililer, 'Biz bu dünyada birleşemedik' diyerek intihara kalkıştı. Erkek öldü, kadın sağ kaldı

07 Temmuz 2010, Çarşamba 11:53
A A

Konya'da 1 yıldır gizli aşk yaşayan evli, 3 çocuk annesi 34 yaşındaki R.A ve aynı yaştaki evli, 4 çocuk babası sevgilisi Z.H, 'Biz bu dünyada birleşemedik ve mutlu olamadık, öbür dünyada mutlu olmak istiyoruz' deyip av tüfeği ile intihara kalkıştı

Z.H., sevgilisine "Sen zayıfsın, sana kıyamam. Önce sen beni vur. Ben de, yaralı haldeyken seni vururum"dedi. Bunun üzerine R.A, av tüfeğini sevgilisinin kalbine dayayıp ateş etti. Sevgilisinin kanlar içinde yere yığılması üzerine şok geçiren R.A da 6'ncı katın balkonundan atlamak istediği sırada ev sahibi arkadaşı tarafından kurtarıldı.

KATİL ZANLISI OLDU

Z.H, olay yerinde hayatını kaybederken, R.A da 'kasten adam öldürmek' suçundan gözaltına alındı.

Konya Adliyesi'nde mübaşir olarak çalışan Z.H, eşinden ayrı yaşayan sevgilisi R.A ile dün saat 13.00 sıralarında A.'nın kadın arkadaşı A.T.'nin merkez Selçuklu iİlçesindeki evinde buluştu.

ÖNCE HAP SONRA JİLET...İddiaya göre, iki sevgili, eşlerinden ayrılamadıkları ve bu yüzden de evlenemedikleri için intihar etmeye karar verdi. İki sevgili ilk önce hap atarak intihara kalkıştı. Başarılı olamayınca R.A, bileklerini keserek hafif şekilde yaralandı.

İntihar etmekte kararlı olan iki sevgili bu kez de Z.H'ye ait av tüfeğiyle intihar etmek istedi. Z.H , saat 23.00 sıralarında bir alışveriş merkezine giderek, tüfeğine fişek aldı. Ardından sevgilisinin bulunduğu A.T.'nin evine geldi. Z.H ve R.A , saat 05.00 sıralarında kadar sohbet etti, ardından 'Biz birbirimizi seviyoruz. Biz bu dünyada birleşemedik ve mutlu olamadık, öbür dünyada mutlu olmak istiyoruz' yazılı birer not bıraktıktan sonra av tüfeği ile intihara kalkıştı.

'BEN YARALIYKEN SENİ VURURUM'

Z.H, sevgilisine "Sen zayıfsın, sana kıyamam. Önce sen beni vur. Ben de yaralı haldeyken seni vururum."dedi. Bunun üzerine R.A , av tüfeğini sevgilisinin kalbine dayayıp ateş etti. Sevgilisinin kanlar içinde yere yığılması üzerine şok geçiren R.A da 6'ncı katın balkonundan altamak istediği sırada ev sahibi arkadaşı A.T. tarafından kurtarıldı.

ORTADA BOŞANMA DAVASI YOKA.T. daha sonra 112 Acil Servise haber verdi. Z.H olay yerinde yaşamını yitirirken, sinir krizi geçiren R.A ise olay yerine gelen sağlık görevlileri müdahale etti. Z.H'nin cesedi otopsi yapılmak üzere Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Gözaltına alınan R.A, yapılan sorgulamanın ardından 'kasten adam öldürmek' suçundan adliyeye sevk edildi.

İki sevgilinin eşlerinden boşanmak için her hangi bir boşanma davası açmadığı öğrenildi.

Özgür SARI - KONYA - DHA

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;