www.posta.com.tr
  • Açılış sayfam yap
  • Üye Girişi
  • Canlı Skor
  • RSS
  • Mobil
  • ALTIN130,6110 %0,11
  • BIST71738 %0,20
  • EURO3,3615 %-0,70
  • USD3,0650 %-0,33

Eyvah, Merkür geri gidiyor!

Şu sıralar işlerin ters gitmesinin tek bir suçlusu var: Merkür!

26 Temmuz 2012 - 10:42
Yazı Boyutu:
x

15 Temmuz'da başlayan Merkür'ün geri hareketi 8 Ağustos'a kadar devam edecek.

RADİKAL'den Elif EKİNCİ bu sancılı dönemde işinize yarayacak bir 'hayatta kalma kılavuzu' derledi:

Tanıdığınız herkes birdenbire çılgına mı döndü? Kendinizi bir anda gereksiz tartışmaların ortasında mı buluyorsunuz? Tatil planlarınız iptal mi oldu? Mesajlarınız, mailleriniz yolladığınız adrese ulaşmıyor mu? Hatta daha da fenası; bilgisayarınız mı çöktü? Sakin olun; Merkür geri gidiyor. Astrolojiyle ilginiz Zaytung’dan falınızı okumaktan öteye gitmiyor bile olsa son günlerde bunu mutlaka birkaç kez duymuşsunuzdur. Hatta size dert yanan birilerine “Merkür geri gidiyor, o yüzdendir” demiş bile olabilirsiniz. Peki ne oluyor Merkür geri hareket edince? Onun geri gidişi sizin ileri gidişinizi neden baltalıyor? Sizin için araştırdık.

Merkür’ün geri gitmesi ne demek?

Merkür aslında geri gitmiyor. Yalnızca normalde Dünya’dan daha hızlı hareket eden Merkür yavaşladığı için biz Dünya’dan, Merkür’ün bu hareketini böyle gözlemliyoruz. Yani aslında bir çeşit illüzyon. Siz duran bir arabanın içindeyken, yanınızdaki hareket eden arabanın size de hareket ettiğiniz hissini yaşatması gibi. (Ecnebi astroloji sitelerinin olayı anlaşılır kılmak için verdiği favori örneklerden biri bu.) Merkür gerilemesi yılda üç kez yenilenen ve üç hafta süren bir astrolojik durum. Bu ikincisi.

Merkür bizi neden etkiliyor?

İletişim gezegeni Merkür’ün etki ettiği konular arasında iletişim, seyahat ve teknoloji var. İletişim yani öğrenme, konuşma, algılama, dinleme, sinir sistemi; her türlü telefon ve bilgisayar sistemleri Merkür’ün alanında. Bu yüzden de gezegenler arasında günlük hayatı en çok etkileyen hareket, Merkür’ünki.

Nasıl hissettirir?

Astrologlar Merkür gerilemesinin insanı iç dünyasına yönlendirdiğini söylüyor. Bu da kendinizi iyice bir analiz etmenize ve özeleştiri yapmanıza sebep oluyor. Bu dönemde insanlar kendiyle baş başa kalmaktan zevk duyuyor ve derdini kelimelere dökmekte sıkıntı çekiyor. Yanlış anlaşılma korkusu ve insanlarla iletişim kurmama isteği baskın oluyor. Yani bu dönemler aslında tasarlama ve plan yapma dönemleri. Planları hayata geçirmek için ise Merkür’ün direkt hareketine döndüğü zamanları beklemeniz salık veriliyor.

En çok kimler etkileniyor?


YORUMLAR

Bu haberle ilgili hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yazan siz olun