www.posta.com.tr
  • Açılış sayfam yap
  • Üye Girişi
  • Canlı Skor
  • RSS
  • Mobil
  • ALTIN128,9390 %0,38
  • BIST73876 %-0,40
  • EURO3,3420 %0,14
  • USD3,0341 %-0,10

Daha genç görünmek elinizde!

Yaş ilerledikçe vücudunuzdaki yaşlılık belirtileri de bariz şekilde görünmeye başlar. Yaşınızı ele veren bu belirtilerden kurtulmak elinizde

31 Temmuz 2010 - 05:00
Yazı Boyutu:
x

Yaşın getirdiği duruş bozukluğu, saç hacmindeki azalma gibi hoşumuza gitmeyen yaşlılık belirtilerini uzun süre hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Sadece doğru makyajla bile yaşınızın belirtilerini gizleyebilir ve daha genç görünebilirsiniz.

Belki 50 yaşını geride bırakan ama 25 yaşında gibi gösteren Madonna kadar olmayabilir ama inanın siz de olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz. Hangi kadının hoşuna gitmez ki; “Yaşını hiç göstermiyorsun” sözü? İşte sizi daha genç göstermeye yarayacak birkaç ipucu:

- Yaşlılık vücut siluetinizde bariz bir bozulmayı da beraberinde getirir. Bu duruş bozukluğu sizi daha da yaşlı gösterir. Vücut siluetinizi düzeltmek için yapmanız gereken dik durmaya çalışmak. Bunun için de sırt kaslarınızı güçlendirmeniz gerekir. Sırt kaslarını güçlendirmek için en iyi sporun yüzme olduğunu unutmayın. Sırt kaslarında en etkilisi sırt üstü yüzmek... Az miktarda egzersiz bile (günde 2 kez 20 dakikalık yürüyüş) gerçek yaşınızı neredeyse 5 yıl geriye taşıyabilir.

- Yaşla birlikte saçların gürlüğü de gider. Doğru kesim ve saç rengiyle saçlarınız daha genç görünmenizi sağlar. Orta yaştan sonra saçınızı çok açık sarı ve çok koyu renge boyamaktan kaçının. Düz fön çekilmiş saçlardan da vazgeçin. Çünkü düz saç yüzünüzü daha da düşük gösterir. Aynı zamanda saçınız hacimsiz görünür. Bu nedenle hareketli saçları tercih etmenizi öneririz. Böylece saçınız daha hacimli görünür. Bu arada kahkül alın ve kaş arasındaki çizgileri saklar ayrıca genç bir model olduğu için de genç gösterir.

- Orta yaş üstü kadınların kaşlarında da aynı saçlardaki gibi yoğunluk azalması yaşanır. Kaşlar eski düzgün ve gür halini kaybeder ama uzar. Bu da daha yaşlı gösterir. Dolayısıyla kaşınızdaki seyrekliği kaş kalemi ile giderebilirsiniz. Kaşlarınız uzamışsa mutlaka kısaltın. Kaşınıza yeni bir biçim vermek için iyi bir uzmana başvurun. Çünkü ucu hafif yukarı doğru kalıcı bir kaş makyajı sizi daha genç gösterecektir.

- Yüzünüzdeki yaşlılık belirtilerini iyi bir makyajla kapatmak da elinizde. Cildinizin pürüzsüz görünmesi için en doğru ve iyi bir fondötene ihtiyacınız var. Fondötende doğru rengi bulmak önemli. Belli bir yaştan sonra toz pudra yerine fondöten kullanmak daha iyi sonuç verir. Makyaj uzmanları yüzünüzdeki yorgunluğa karşı şeftali tonlarında allık öneriyor. Unutmayın yanlış makyaj sizi olduğunuzdan da yaşlı gösterebilir. İyi bir uzmanın yapacağı kalıcı makyaj da kurtarıcınız olabilir!

- Artık genç görünmek için büyük estetik ameliyatlara da gerek yok. ‘Öğle tatili arası estetik’ olarak adlandırılan botoks, dolgu maddeleri ve lazer müdahaleleri ile uzun süre genç görünümü korumak çok kolay.


YORUMLAR

Bu haberle ilgili hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yazan siz olun