Yaşlı çift gazdan zehirlendi

İzmir'in Çimentepe semtinde, 65 yıllık evli Salih Konur ve Zehra Konur, sobadan sızan gazdan zehirlenerek yaşamlarını yitirdiler

Yaşlı çift gazdan zehirlendi

Yılbaşı gecesi ziyaret ettiği, evinin yan tarafından oturan anne ve babasının durumunu sormak için kızları Halime Eginlioğlu, bu sabah 09.30'da yanlarına gitti.

Evin kapısını çalmasına rağmen açılmaması üzerine içeriye giren Eginlioğlu, oturma odasında ayrı ayrı yerlere uzanmış anne ve babasını haraketsiz olarak buldu.

Eve çağırılan sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde, 82 yaşındaki Zehra Konur ile 79 yaşındaki eşi Salih Konur'un hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ekiplerinin incelemesinde de yaşlı çiftin sobadan sızan gazdan can verdikleri tespit edildi.

Acı haberi alan çiftin çocukları ve torunları büyük üzüntü yaşadı. Salih Konur´un kalp tedavisi gördüğü İzmir Eğitim Hastanesi´nden dün (perşembe) taburcu olduğu ve kendisini evde bekleyen eşiyle hasret giderdiği öğrenildi.

Yakınları, odadaki klimalarını kullanmayan çiftin, eve gelen çocuklarına sobaya kömür atmalarını istediklerini söyledi. Nöbetci savcının incelemesinin ardından Salih Konur ve Zerha Konur´un cesetleri Adli Tıp Kurumu´na gönderildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Taylan YILDIRIM/İZMİR (DHA)