Yatak odanıza aşkı Fen Shui'yle davet edin

Feng Şui, "rüzgar" ve "su" anlamına gelen, doğada var olan yaşam enerjisini, yaşanılan mekanlarda harekete geçirme yöntemlerini gösteren eski bir Çin öğretisidir. Yatak odanızda bu öğretiye göre yapacağınız düzenlemelerle aşka kapınızı açmanın yollarını bulmak mümkün...

01 Mart 2018, Perşembe 10:17
A A
Renklerle davet

Renklerle davet

Yatak odanızda kullanacağınız renkler sakinliği çağrıştıran solgun ve pastel renklerden ziyade aşkı ve tutkuyu anımsatan kırmızı, mor gibi ateşli renklerden biri olsun. 

Eşyalar çift olsun

Eşyalar çift olsun

Odanıza koyduğunuz eşyalar hep çiftlerden oluşsun. İki gece lambası, iki mum, iki komodin, iki duvar süsü gibi. Davet ettiğiniz aşkı çağıran bu çift olma hali yatak odanızdaki resim ve tablolara da yansısın: Tek başına mutsuz insanların resimleri ve tablolarını yatak odanızdan çıkarın. 

Kavganızı dışarıya taşıyın

Kavganızı dışarıya taşıyın

Her çift zaman zaman tartışma yaşar, bundan daha doğal bir şey olamaz. Ancak tartışma ve kavgaların negatif enerjisini yatak odanızdan uzak tutun. Kavga etmeye yatak odasında başlarsanız da dışarı çıkıp evin başka bir yerinde devam edin. 

Ebeveyn banyosu

Ebeveyn banyosu

Eğer yatak odanızda bir ebeveyn banyosu varsa kapısını ve klozet kapağını sürekli kapalı tutmaya özen gösterin. Banyonuzda da yatak odanızda olduğu gibi çiftli eşyalar kullanmaya özen gösterin; takım havlular, bornozlar gibi. 

Dağınıklığı uzaklaştırın

Dağınıklığı uzaklaştırın

Yatak odanızdan dağınıklığı, çalışmayan, bozuk eşyaları uzaklaştırın. Bu enerji canlanacak tutkuyu bozacaktır. Kitap bulunduracaksanız aşk ve cinsellikle ilgili olanları tercih edin. Bitkiler iyidir ancak bakımını iyi yapmaya, cansız, ölü bitkileri uzaklaştırma gayret edin. 

Televizyonu çıkarın

Televizyonu çıkarın

Mutlu bir aşk hayatı için televizyonu yatak odanızdan çıkarın. Yatak odaları sadece uyumak ve sevişmek içindir. Televizyon ilişkinizi monotonlaştırır ve ateşinizin sönmesine sebep olur. 

Yer açın

Yer açın

Hayatınızda yalnız olduğunuz dönemlerde yatak odanızdaki dolap ve çekmecelerde boş yerler, boş askılar bırakın. Böylece sizi bekleyen aşkın enerjisini yatak odanıza davet etmiş olursunuz. 

Yatak merkeziniz olsun

Yatak merkeziniz olsun

Yatağınızın ayak kısmını kapıya çevirmeyğin. Bu aşk enerjisinin kapıdan dışarı kaçmasına sebep olur. Yatağı duvara dayamaktan kaçının. İkiniz için de eşit alan yaratmak aşk enerjisi için önemlidir.