Yatak odasında kıskançlık cinayeti

Kıskanç koca, gece tartıştığı 15 yıllık eşine sabaha karşı 20 santimlik balkon demiriyle saldırdı. Çiftin 13 yaşındaki kızı vahşeti gördü

Pazartesi, 15 Kasım 2010 - 11:22

Yatak odasında kıskançlık cinayeti

Adapazarı'nda, bir markette çalışan Salih Antep, gece kıskançlık yüzünden tartıştığı Vergi Dairesi'nde memur olarak çalışan 15 yıllık eşi 39 yaşındaki Emine Antep'i, sabah uyurken balkon demiriyle başına defalarca vurarak öldürdü. Cinayet sonrası polisi arayan Salih Antep, gelen ekibe teslim olurken, korkunç cinayete şahit olan çiftin 13 yaşındaki kızları şoka girdi.

Olay dün sabah saat 06.00 sıralarında Yahyalar Mahallesi'nde meydana geldi. ‘155 Polis İmdat’ hattını arayan kent merkezindeki bir markette çalışan 39 yaşındaki Salih Antep, polise “Karımı öldürdüm. Gelin beni alın” dedi. 112 Acil Servis ekipleriyle birlikte eve gelen polisler, eli yüzü kanlar içerisindeki Salih Antep ile karşılaştı. Ekipler, daha sonra duvarları kanlar içerisinde olan yatak odasında Cebesoy Vergi Dairesi'nde memur olarak çalışan Emine Antep'in başı parçalanmış cesediyle karşılaştı. Vahşete tanık olan çiftin şok halindeki kızlarını da başka bir odada bulan polis, küçük kızı hemen evden uzaklaştırıp yan komşuya bıraktı.

Polis olayda kullanılan 20 santim uzunluğundaki balkon demirine de el koyarken, Salih Antep sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Salih Antep'in burada verdiği ifadesinde, “Eşimle dün gece kıskançlık yüzünden tartıştık. Onu bazı konularda uyarmıştım. Gece o uyudu. Ben de sinirimden sabaha kadar uyayamadım. Sabah olunca da kendimi kaybedip balkon demiriyle başına vurarak onu öldürdüm” dediği öğrenildi.

Emine Antep'in cesedi ise olay yeri incelemesinin ardından otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Polis evde bulunan bilgisayar ve cep telefonlarına da el koydu.

Olay sırasında evde bulunan ve cinayete tanık olan küçük kız da daha sonra bırakıldığı komşusundan alınarak Sosyal Hizmetler psikoloğu eşliğinde ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Salih Erol Antep'in polisteki ifadesinde “Karımla kavga ettik. Öldürdüm. Artık rahatladım” dediği öğrenildi. İşlemlerin ardından mahkemeye çıkarılan Antep, tutuklanarak cezaevine konuldu.

MESAJ ÇEKERKEN YAKALAMIŞ

Salih Erol Antep, savcılıktaki ifadesinde de eşini sevgilisi olduğuna inandığı kişiye mesaj çekerken gördüğünü ve bu nedenle tartıştıklarını söyledi. Tutuklanan Antep, cezaevine götürülürken yüzünü saklamaya çalıştı.

Cinayet sırasında evde bulunan çiftin 13 yaşındaki kızları da Cumhuriyet Savcılığı tarafından İzmit’te oturan dayısına verildi. Cinayetten sonra İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Emine Antep’in cenazesi, adli tıp kurumundan alınarak bugün İzmit’te toprağa verildi.

DHA