Yatakta taciz ölüm getirdi

Yatakta taciz ölüm getirdi

24 Eylül 2009, Perşembe 14:30
A A

Samsun’da 44 yaşındaki Engin Menteşe, arkadaşı 47 yaşındaki Mustafa Baş’ı yatakta kendisini taciz ettiği iddiasıyla bıçaklayarak öldürdü. Gözaltına alınan Menteşe, “Gece uyurken, cinsel organını çıkarıp beni taciz etti. Bu yüzden tartıştık. Bana tokat atınca bıçakladım” dedi.

Olay dün akşam Samsun’un Hürriyet Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre seyyar arabada balık satan Mustafa Baş yanına arkadaşı Engin Menteşe’yi alarak evine götürdü. Bekar olan iki arkadaş önceki gün birlikte alkol alıp sohbet etti.

Evde ayrı ayrı yataklarda yatan arkadaşlardan Mustafa Baş, gece yarısı Engin Menteşe’nin yanına giderek cinsel organını çıkarıp taciz etti. Menteşe, bu durum karşısında şaşkınlık yaşayarak arkadaşına tepki gösterdi. Daha sonra, “Bir daha karşıma çıkma seninle görüşmek istemiyorum” diyerek evden ayrıldı.

Dün akşam Hürriyet Mahallesi’nde yolda karşılaşan iki arkadaş arasında yine aynı konuda tartışma çıktı. Alkollü olan arkadaşların tartışması kavgaya dönüştü. Mustafa Baş’ın tokat atması üzerine Engin Menteşe, üzerinde bulunan bıçakla arkadaşını sol göğüs ve sol omzundan bıçaklayarak kaçtı.

Kanlar içerisinde yerde kalan Mustafa Baş, kaldırıldığı Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak öldü. Polis tarafından gözaltına alınan Engin Menteşe ifadesinde, “Birlikte alkol aldık. Onun evine gidip ayrı ayrı yataklarda uyuduk. Sonra Mustafa, benim yatağıma gelerek arkamdan cinsel organını bana sürterek taciz etti. Uyanınca tartıştık. Dün akşam yolda tekrar karşılaştık. Bu konu yüzünden tartışınca bana tokat attı. Ben de bıçakladım” diye konuştu.

Menteşe, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine kondu.

Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;