'Yaygara yapmayın'

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulu'nda Youtube'a ağır ifadelerle yüklendi. Bakan Yıldırım “Youtube, Türkiye Cumhuriyeti ile mücadeleye girdi. Ne kadar yaygara yaparsa yapsınlar Türkiye Cumhuriyeti asla bunlara prim vermeyecektir” dedi

a
a
Cuma, 25 Haziran 2010 - 05:00


'Yaygara yapmayın'

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda gündem dışı konuşan CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı “Türkiye’de internet erişimi ile ilgili özgürlükler engelleniyor. Youtube (video paylaşım sitesi) gibi sitelere erişimin engellenmesi sansürü de beraberinde getiriyor” dedi. Bunun üzerine söz alan Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım “Youtube, Atatürk’e hakaret içeren yayınından dolayı mahkeme kararıyla engellendi. Site yetkilileri cezayı durdurmak için bir üst mahkemeye itiraz etme gereğini bile duymadı” dedi.

'VERGİ KAYDI YOK'

Binali Yıldırım “Youtube birçok ülkede vergi dairelerine kayıt yaptırıyor. Oysa Türkiye’de bunu yerine getirmiyor. Bakan Yıldırım “Bir siyasi partinin genel başkanı ile ilgili videonun yayından kaldırılması için girişimde bulunduk, telefona bile çıkmadılar” dedi. Bakan’ın bahsettiği görüntülerin CHP eski lideri Deniz Baykal ile CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok arasındaki özel görüntüler olduğu tahmin ediliyor. Bakan Yıldırım “Bu site Türkiye Cumhuriyeti ile mücadeleye girişti. Ne kadar yaygara yaparsa yapsın, Türkiye Cumhuriyeti asla bunlara prim vermeyecektir” dedi.