Engelli çocuklar piknikte buluştu

10 Temmuz 2017, Pazartesi 05:00
AA
Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın (TESYEV) geleneksel hale gelen ‘Moral Pikniği’ 1 Temmuz 2017 Cumartesi günü, İstanbul Tarabya TED Ankara Kolejliler Derneği Torch Tarabya Tesisleri’nde yapıldı. Çok sıcak olan havaya rağmen bu etkinliğe 150 engelli çocuğumuz ve aileleri ile birlikte 500 kişi katıldı. Çeşitli özel eğlence programları, animasyon gösterileri yanında sürprizler ve hediyelerle çocuklarımız mutlu oldu. Bu arada 25 TESYEV gönüllüsü de bu piknikte görev aldı.Ulaşım sağlandı...

Engelli çocuklarımızın piknik yerine ulaşması konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi , Engelliler Müdürlüğü (Yeliz Yıldız Kökenek Engelliler Müdürü), Beşiktaş Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, Şişli Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi engelli araçları ve otobüsleri göndererek destek sağladılar. Bu Belediyelerimize buradan şükranlarımızı arz ediyoruz.

Teşekkürlerimizle...

■ Video ve fotoğraf çekimi konusunda Cem Durul

■ Alanın süslenmesinde İnteltek Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret A.Ş.

■ GES Dijital Backdrop

■ Ambulans konusunda S.O.S. International Ambulance her seneki desteklerine devam ettiler.Down Sendromlu Milli Yüzücü Caner Ekin piknikte madalyasını Yavuz Kocaömer’e hediye etti.

Çocuklarımızı sevindirdiler

Kişisel bakım ürünleri ve muhtelif tekstil ürünleri göndererek çocuklarımızı sevindiren şirketlerimiz arasında ise

■ LC Waikiki Mağzacılık Hiz.Tic.A.Ş.

■ Terteks Tekstil İthalat İhracat ve Pazarlama (TWIGY)

■ Turkuaz Dış Ticaret Tur. İnş. Teks. San. Hayv. Gıda ve İth.Mad.Tic.Ltd.Şti.

■ Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

■ Banat Fırça ve Plastik Sanayi A.Ş.

■ Dafron Sport

■ Saygınlar İş Tekstili Ürt. Ve Güv.Malz.İth.İhr.San.ve Tic.Ltd.Şti.

■ Yeni Çizgi İş Elbiseleri İthalat İhracat San. Ltd.Şti. desteklerini esirgemedi. Önemli konulardan biri de katılımcılara o gün sunulacak yemeklerdi. Bu konunda da

■ Pınar Yemekleri Limited şirketi

■ Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Sevgili Murat Çelikkanat

■ Şölen Çikolata Sanayi ve Ticaret A.Ş.

■ Erbak Uludağ Pazarlama Satış ve Dağıtım A.Ş.

■ Unilever Sanayi ve Ticaret A.Ş.

■ Namet Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

■ Heybeliada Tadım Dondurma

■ Her sene olduğu gibi sevgili Hasan İnce de o günün tüm su ihtiyaçlarını temin etti.

TED Ankara Kolejliler Derneği, her sene olduğu gibi bu güzel piknik alanını engelli çocuklarımıza açtı ve her konuda çok destek oldular. Bu isimlerini saydığımız tüm sponsor ve destekçilere bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Başımın derdi oradaydı

TESYEV eski bursiyerlerinden, birkaç hafta önce bana yazdığı şiiri bu sütunlarda yayınladığım Diyarbakırlı Ömer’i elinde bir fotoğraf makinesi ile karşımda görünce şaşırdım. Ama ondan kurtuluş yoktu. Yine üstüme gelerek TESYEV Başkanlığı’na geldiği zaman eş başkanlık uygulayacağını, diğer başkanın ise yine TESYEV’in 13 yıldır birlikte olduğu Furkan kardeşimin olacağını söyledi. Havanın dayanılmaz sıcaklığı bir yandan, peşimde devamlı “Başkan ne zaman bırakıyorsun?” diye dolaşan bir Ömer öte yandan, şükürler olsun bir yerde düşüp bayılmadan o güzel günü sona erdirdik.TOSSFD Basın Danışmanı Bünyamin Kurt, TOSSFED Başkan Vekilİ Saadettin Akçi, TOSSFED Başkanı Birol Aydın, Down Sendromlu Milli Yüzücü Caner Ekin, Yavuz Kocaömer, TESYEV Yönetim Kurulu Üyesi Evren Doğru ve TOSSFED As Başkanı Osman Akdemir.

Bilinmesi gereken

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) her zaman söylediğimiz gibi ülkemizdeki en düzgün sivil toplum örgütlerinden biridir. Kimsenin hakkı yenmez, kimse vatandaşlarımızdan ve şirketlerden toplanan bağışlara kendi özel işleri için el süremez. Tek amaç engellilere elimizden geldiği kadar yardım etmektir.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü

Piknik de ayrıca İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sosyal İşler Şube Müdür Yardımcısı Sermin Köksal ve ekibinden Komiser Yardımcısı Merve Yavuz, polis memuru İlhami Kılıç ve engelli departmanı Psikologu Özlem Bakan da bizlerle birlikteydiler. Sürpriz ise, daha önce birlikte çalıştığımız ve güzel projelere imza attığımız eski Sosyal İşler Müdürü İnci Aksoy Hanım’ın da bizlerle beraber olmasıydı.

Valimiz...

İstanbul’daki yoğunluk dolayısıyla pikniğimize katılamayan İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin’in gönderdiği telgrafın son bölümünü aşağıda sizlerle paylaşıyoruz: “Yardımlaşmanın, tesanüdün, cömertliğin, şefkatin ve merhametin ete kemiğe büründüğü bu güzel buluşmada evlatlarımıza umut olan TESYEV’in projesine destek veren tüm taraflara teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”