Gülümse'SEN Çocuk Panayırı

27 Haziran 2016, Pazartesi 16:00
AA

Kansersiz Yaşam Derneği, 19 Haziran Pazar günü TED Ankara Koleji Mezunları Tarabya Sosyal Tesisleri’nde geleneksel Gülümse’SEN Çocuk Panayırı etkinliğini gerçekleştirdi. İstanbul’un çeşitli yerlerinden gelen kanser hastası çocukların ve ailelerinin hastaneden uzak geçirdikleri moral ve motivasyon günlerinden bir tanesiydi.

Biz de oradaydık


Yaklaşık 80 çocuğumuzun o günkü neşeleri, hayata bağlılıkları, keyifleri gerçekten görülmeye değerdi. Aileleri ile Kansersiz Yaşam Derneği Gençlik Komitesi’nden abla ve ağabeylerinin tüm gün onlarla beraber olması, çeşitli oyunlar oynamaları ve aktivitelere katılmaları çok güzel görüntüleri izlememizi sağladı.

Beytullah Akman


Beytullah 15 yaşında, atepik anemi hastası ve 15 yıldır ilik bekliyor. Kansersiz Yaşam Derneği Çocuk Komitesi Başkanlığı’nı yürütüyor. Yaptığı açılış konuşması ile herkese seslendi. “Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Hastanesi’nin hemen bitmesi ve dernek olarak da bunu gerçekleştirmek için daha çok çalışmamız gerekiyor. Bu projenin gerçekleşmesi için herkesin yapabileceği bir şeyler var. Boş durmayalım arkadaşlar!” sözleri en çok çocuklardan alkış ve tezahürat aldı. Beytullah Akman zekası bir yana, son derece dengeli konuşmaları ve yaşama bağlılığı ile oradaki herkese örnek oldu. Onun da beni sevdiğini biliyorum. Tek anlaşamadığımız nokta, onun Beşiktaş, benim Galatasaray taraftarı olmam.

Etkinlikler

Aşağıda o günkü etkinliklerin sadece başlıklarını vereceğim. Eğer ayrı ayrı yazmaya kalkarsam herhalde gazetemizin bir sayfası yetmez. Hikaye Yazma Atölyesi, Canlı Karagöz ve Hacivat, Pilates, Mandala Atölyesi, Zumba, Çiçek Ekimi, Kostüm Partisi, Sihirbaz Gösterisi, Bileklik Atölyesi, Resim Atölyesi, Balon Şov, Sebzeli Müzik, Dans Atölyesi, Canlı Müzik, Masal Okuma, Grafitti gibi etkinliklerin yanı sıra Ramazan Şenliği ile beraber iftar yemeği düzenlendi.

Destekçiler

Destekleri için teşekkür edeceğimiz çok kurum var. Unuttuklarımız bizi bağışlasınlar. Kaşıbeyaz, Simit Sarayı, L’era Fresca, Simurg, Uludağ, Olipoli Kids, Kağıt VS., Umur Kırtasiye, Matrax, Social Maker Lab, Çocuk Atölyesi, Ferda Saraçoğlu, Healing Hall, Assos Pharmaceuticals, Bio Bosphorus, Sbarro, Nesquik, Fuse Tea, Toyzz Shop, SEK destekçilerin başta gelenleriydi. Hepsine buradan bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Akşamüzeri ise, GülümseSEN Panayırı’nda hem çocuklara, hem de ailelerine özel hediyeler verildi.

TED Ankara Koleji Mezunları Derneği

Bu derneğimize özellikle teşekkür etmek istiyoruz. Tarabya üzerindeki sosyal tesislerini bu etkinliğe açtılar. Torch Tarabya Başkanı Nevzat Akçaoğlu ve Tesisler Müdiresi Belgin Erol tüm gün orada gerçekten çok çaba sarf ettiler. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Desteğe devam

Kansersiz Yaşam Derneği gibi düzgün ve şeffaf çalışan derneklere desteğimiz sonuna kadar devam edecek. Kişisel sıkıntıları ve problemleri için böyle derneklere laf atanları, düzgün çalışmayan özellikle kanser ve engellilerle ilgili dernek ve vakıfların paraları ceplerine atan yöneticilerini ise Allah’a havale ediyoruz.

ÇENGELLİ PANO

Teşekkürler TESYEV

İki yıldır katıldığım Osman Şahin Satranç Turnuvası’nda aile ortamıyla karşılaştım. Sevgi, saygı çerçevesinde kaliteli bir turnuva geçirdim. Bu turnuvayı düzenleyen Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ailesine çok teşekkür ederim. Dursun Bunduk Tel: 0536 675 71 76

Çok şanslı ve mutluyum

Sözlerime nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Her şeyden önce sizlere çok teşekkür ediyorum. Bizlere bu ailenin birer ferdi olma şansını verdiniz. TESYEV’in bu kadar güzel ve geniş bir aile olduğunu bilmiyordum. Bunu bursiyerler toplantısında gördüm. Toplantı muhteşemdi. Hem güldük, eğlendik, hem de hüzünlendik. Arkadaşlarımızın hayat hikayelerini dinledik. Hepsi ayrı ayrı muhteşem başarı ve hayata tutunma hikayeleriydi. Eminim ki dinlemediğimiz daha birçoğu var. Arkadaşlarımı dinledikten sonra, kendimi sorgulamaya başladım. Çünkü ben arkadaşlarım gibi başarılı biri değilim. Sadece sıradan derslerini geçmeye çabalayan bir öğrenciyim. Bu ailenin bir parçası olan arkadaşlarım gerçekten sizlerle olmayı hak ediyorlar. Ama ben hak ediyor muyum işte ondan emin değilim. Toplantıdan beri bunları düşünüyorum fakat bir cevap bulabilmiş değilim. (Eğer siz bulabilirseniz lütfen bana iletin.) Sizlerle olduğum için çok şanslıyım ve mutluyum. Sizleri gerçekten çok sevdim. Her şey için çok teşekkür ederim. İnşallah ben de sizler gibi olurum; olmayı da çok istiyorum. D. D. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü