Atatürk'e sövmek serbest mi?

06 Ekim 2017, Cuma 05:00
AA
Bir 10 Kasım sabahı “Bugün saat tam 09.05’te kenefe gidin. Husumetinizi, hissiyatınızı diri tutun” dedi.“Atatürk’ün babası belli değil” dedi.“Atatürk’ü sevenler ahmaktır, dalkavuktur” dedi.“Mustafa Kemal’i methedenin cenazesine gitmem, öyle biri cenazeme de gelmesin” dedi.“Atatürk’ü beğenen kafirdir” dedi.Ne oldu?

“Savcılık soruşturma başlattı...”

Sonra?

Devam...Aynı herif yine konuştu... (Atatürk heykellerini kast ederek...)

“Heykellerin köpek leşi gibi süründüğünü göreceksiniz” dedi.Savcılık yine soruşturma başlattı.

Sonuç ne olacak hep beraber göreceğiz.

Ama çok merak ediyorum: Şu lağım ağızlı herif, düzenli olarak Atatürk’e ettiği hakaretlerinküfürlerin yarısını bugün Türkiye’yi yönetenler için etseydi ne olurdu?

Bu ülkede 15 yaşında çocuklar sosyal medyadan devlet büyüklerine “hakaret etti” diye terörle mücadele polisi tarafından okullardan toplanırken, sosyal medyada devleti yönetenlere yönelik en ufak bir sakıncalı paylaşıma derhal “müdahale” edilirken bu herif nasıl oluyor da canı her istediğinde, rahatça Atatürk’e sövebiliyor?Hiç kimse Atatürk’ü sevmek ya da Atatürkçü olmak zorunda değil...

Ama herkes saygı göstermek -en azından saygısızlık etmemek- zorunda.

Söz konusu devlet büyüklerimiz olduğunda kimsenin gözünün yaşına bakmayan “yasalarımızın” mevzu Atatürk olduğunda gösterdiği “hoşgörüyü” anlayabilen varsa bana da anlatsın.