Bunun adı terörü teşviktir

03 Şubat 2018, Cumartesi 05:00
AA
2 ay önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atina’yı ziyaret etti.

Erdoğan’ın ziyaretinden 1 hafta önce gelen bir ihbar üzerine Yunan Polisi 3 ayrı hücre evine operasyon yaptı.

Hücre evinde 9 DHKP-C üyesi terörist yakalandı.

Dahası teröristlerle birlikte suikastta kullanılmak üzere bomba düzeneği hazırlamak için malzemeler, silah ve sahte kimlik-pasaport ele geçirildi.

Tam da Türkiye cumhurbaşkanının ziyareti öncesi yakalanan bu hücrenin hedefi belliydi: Erdoğan’a suikast.

Günlerce Yunanistan’da gündemde kalan konu çok ciddiydi. Çünkü hücre evlerine yapılan operasyonda Erdoğan’ın Atina ziyareti sırasında saldırı hazırlığı yaptıklarına dair deliller de ele geçirilmişti.Türkiye’deki makamlar hemen hareket geçti. 9 teröristin iadesi talep edildi.

Yunan Mahkemesi dün karar verdi: Türkiye’ye iade edilmeleri talebinin reddine...Yunan Savcı teröristlerin Türkiye’ye iadeleri durumunda işkence görebileceklerini, hayatlarının tehlikeye girebileceğini iddia etmiş.

Rezalete bakar mısınız?

Yahu bundan ötesi var mı, herifler Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na suikast düzenlemek üzereyken suçüstü yakalanıyor fakat Yunanistan’ın “kaygısı” teröristlerin hayati tehlikesi!

Herkesin gözü önünde bir Türk devlet adamını öldürmeye teşebbüs eden teröristleri de iade ettiremiyorsak, bu iş bitmiştir arkadaş.

Yunanistan açıkça diyor ki, “Türkiye’ye yönelik her türlü suçu işleyin, sonra Yunanistan’a gelip sığınabilirsiniz. Biz sizi koruruz.”

Peki, bunun adı terörizmi teşvik değil de nedir?