Son yılların en büyük polisiye başarısı!

03 Kasım 2017, Cuma 05:00
AA
FETÖ pisliğinden kurtulan Türk polisi geçtiğimiz günlerde tarihe geçecek bir terör operasyonuna imza attı.

İstanbul Bayrampaşa’da yakalanan 2 kadın, 2 erkek IŞİD militanından ele geçirilen 66 bomba düzeneği adeta bir felaketi önledi.

Uzmanlar patlamaya hazır halde ele geçirilen her bir düzeneğin Sultanahmet’te ve Ankara’daki saldırılar kadar tesirli olduğuna dikkat çekiyor.Yakalanan teröristlerden biri İzmir, ikisi Konya kütüğüne kayıtlı. Diğeri ise enteresandır Türkiye kökenli bir Avusturya vatandaşı. Dışarıdan bakıldığında şüphelenilmesi çok güç çünkü her biri çocukları olan, ailesi bulunan insanlar. Çocuklarını yakınlarına emanet edip Türkiye’yi kana bulamaya yelteniyorlar.

Ele geçirilen teröristlerden biri Afganistan’da intihar eylemleri yapmak üzerine profesyonel eğitim almış. Terörle mücadele polisimiz bu teröristi bacağından vurarak ele geçiriyor.

Teröristlerle birlikte ele geçirilen 4 intihar yeleği her birinin kan dökmek için ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.Birkaç gündür 900 IŞİD teröristinin Türkiye’ye geri döndüğü yönünde haberler okuyoruz.

Amerikalı büyükelçinin giderayak gösterdiği IŞİD sopasından belliydi zaten!

Ama bu operasyon gösterdi ki terör örgütleri Türkiye’yi hedef alan hain planlar kurarken devletimiz de boş durmuyor.Terörle mücadele tarihine geçecek bir başarıdır bu. Operasyonda görev yapan kahraman polislerimizi kutlamamız şart.

Bir facianın önüne geçtiler.

Adı şeref madalyası mı olur üstün hizmet mi bilmiyorum ama sonuna kadar hak ettiler.