Tansu Çiller duygulanmış

08 Kasım 2012, Perşembe 05:00
AA

Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu dün Tansu Çiller’i ziyaret etmiş. Tansu Hanım’a sorular sormuşlar...

*

Madem onlar sordu birkaç soru da biz soralım...

*

Selçuk Parsadan isimli dolandırıcıya devletin örtülü ödeneğinden 5.5 milyar lira nasıl kaptırdınız?

*

Susurluk Çetesi’ne “Türkiye için kurşun atanı da yiyeni de koruruz. Onlar bizim için şereflidirler” diyerek neden sahip çıktınız?

[[HAFTAYA]]

*

Güneydoğu’da bugün hâlâ izleri silinemeyen faili meçhullerin, özel harekat infazlarının ve devlet destekli ülkücü mafyanın hortladığı dönemin Başbakan’ı olarak bize neler söylemek istersiniz?

*

Röportaj verdiği spiker sorusunu sorarken masanın altından onu tekmelediğiniz doğru mu?

*

Getirdiği kotalarla Türk tekstilini yok eden, hali hazırda ekonomimize her yıl milyarlarca dolar zarar veren Gümrük Birliği Anlaşması’nın mimarı siz misiniz?

*

Kahyanız, Suna Pelister, Kuşadası’nda nasıl çiftlik sahibi oldu?

*

Bir ekonomi profesörü olarak Türkiye’yi iki kez ekonomik krize sokmayı nasıl başardınız?

*

Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’ndan bir milletvekili dün Çiller’e TBMM’den Leyla Zana ve diğer milletvekillerinin yaka paça dövülerek atılmasını, “PKK’ya yardım eden Kürt milletvekilleri var” sözünü, öldürülen Kürt işadamlarını, Madımak’ı, Gazi Mahallesi’ni, boşaltılan 1500 Kürt köyünü sormuş.. Çiller çok duygulanmış... Hatta gözleri yaşarmış. “Benim böyle bir şey yapabileceğime nasıl inanırsınız? Ben de bir anneyim” demiş.

*

“Ben de bir anneyim” demişken... Oğullarınıza kamuya ait jet-ski tahsis edildiğinde bir anne olarak neler hissetmiştiniz?

*

Son sorumdu... Başka sorum yok!