Annelere tatil yok

01 Mart 2015, Pazar 10:12
AA

1 haftadır griple mücadele ediyorum. Sadece grip olsa iyi, bir de çocuklara bulaştırmamak için onlarla köşe kapmaca oynuyorum. Bir yandan kızlar okuldan gelince onların üstüme atlamalarını isterken, bir yandan uzak durmaya çalışmak ne kadar da zor. Evde kendimi karantinaya alayım desem, imkansız. Odama çekilmek gibi bir lüksüm yok. “Anneee, odanda ne yapıyorsun? Yatak oynaşması yapalım mı?” diye gelen sevimli böcekleri nasıl kovalayabilirim ki? Bir de bunun haftasonu tatili var elbette.

Yardımcı ablanın izinli olduğu gün, annelik görevleri hastalık dinlemiyor elbette. Hangi anne izin haklarını kullanabilmiş ki zaten? Annelere tatil yok, hastalık izni yok, kafa izni yok. Bazen kaybolasım geliyor, sonra da bunu düşündüğüm için vicdan azabı duyuyorum her anne gibi. Çocuklarını okuldayken özleyen anneler, onlar okuldan geldikten bir saat sonra akşam olup uyumalarını iple çekerler. Onlar uyuduğunda, yataklarına usulca sokulup, öpüp koklarlar. İşte böyle acayip bir şey annelik. Tatili olmayıp, 7/24 sevgiyle çalıştığınız tek meslek.

OYUM İSTANBUL'A

En sevilen kutu oyunlarından Monopoly; yeni versiyonu Monopoly Dünya Şehirleri’nde yer alacak 20 şehri seçmek için www.oyumistanbula.com adresinde bir oylama başlattı. Aralarında İstanbul’un da olduğu 80 şehrin aday gösterildiği oylamada en çok oy alan 20 şehir, tüm dünyada satışa sunulacak Monopoly Dünya Şehirleri oyununda yer alacak. 4 Mart’a kadar sürecek oylamaya katılanlar sevdikleri şehir için her gün diledikleri kadar oy kullanabilecek. İstanbul’un da Monopoly Dünya Şehirleri oyun alanında yerini alabilmesi için tüm Türkiye her gün oy kullanmaya davet ediliyor. Hasbro Türkiye Pazarlama Müdürü Caner Sandık “Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’un, tüm dünyada satışa sunulacak Monopoly Dünya Şehirleri’nde yer alması ülkemizin tanıtımı açısından da büyük önem taşıyor. Pek çok ülke aday gösterilen şehirlerin oy toplaması için tanıtım kampanyaları başlatıyor. Bu kampanyada Türkiye’nin gücünü dünyaya göstereceğimize ve Monopoly Dünya Şehirleri’nde İstanbul’un da adını göreceğimize inanıyoruz. Bu hedefe ulaşmak için tüm Türkiye’yi 4 Mart’a dek her gün www.oyumistanbula.com adresini ziyaret etmeye ve İstanbul için oy vermeye çağırıyoruz” diyor.

ANNE & BABA KAÇAMAĞI

Evliliklerde çocuktan önce ve çocuktan sonra diye bir dönüm noktası vardır. Çocuktan önce hesapsız kitapsız yaşadığınız zamanların yerini, artık çocuklarla yapılacak aktivitelerin önceliği almıştır. Üstelik, çocuklara ne kadar vakit ayırırsak ayıralım, sürekli yeteri kadar vakit ayıramadığımızı düşünür, kendimizi suçlar hale geliriz. İşte bazen içimiz dışımız çocuk olduğunda, 2 gün soluklanmak için eşimle bir yerlere kaçarız. Tercihen şehir dışında 2 günlük molalar bize iyi gelir. Bu kez bambaşka bir şey yaptık. Şehrin göbeğinde Lazzoni Otel’e attık kendimizi. Hem eşimin doğum gününü kutladık baş başa, hem de kendimize vakit ayırdık. Çok değil sadece bir gün bile, İstanbul’dan, gündemden ve çocuklardan başka bir şey düşünmek için nefes gibi geldi. Hem şehrin içinde, hem de değilmiş hissi veren Lazzoni Otel’in ambiyansı da elbette anne baba kaçamağından çok, 2 sevgilinin romantik buluşma noktası gibi geldi bize. Şehir dışına çıkmak ya da dünyanın öbür ucuna gitmek şart değil, şehrin göbeğinde de kaçıp saklanabileceğiniz, sadece size ait zamanlar ve mekanlar yaratmak gerekiyor bazen. Özel bir gün olmak zorunda da değil, yeter ki birlikte vakit geçirmek için fırsat yaratabilin.

Etkinlik kutusu

Eğlence & öğrence şehri KidzMondo, çocukların hâkimiyetinde olan kocaman bir şehir. Çocuklar bu şehirde 40’tan fazla meslek arasından istediklerini seçiyor, kostümlerini giyiyor ve çalışıyor. Doktorsa hasta tedavi ediyor, itfaiyeci ise yangın söndürüyor. Çalışıp kazandıkları parayı da ister park içinde harcıyor, ister biriktiriyor. İşte gerçek dünyanın minyatür hali olan bu eğlenceli şehirde çocuklar, hayatlarındaki ilk sürücü ehliyetlerini alıp sürüş pistinde araba da kullanabiliyor. Çocuklar önce sürücü eğitim alanında trafik kurallarını öğreniyor, simülatör araçlarda sürücülük eğitimi alıyor. Eğitimi başarıyla tamamlayan 6 yaşını doldurmuş tüm çocuklar ehliyet almaya hak kazanıyor. Artık onlar güvenli sürüş pistinde yarışlara katılabilir, eğlencenin keyfini çıkarabilirler. Tel: 0212 348 10 00