Alışanın işi zor

21 Ağustos 2014, Perşembe 05:00
AA

Erkeklere sık sık gençlik alışkanlığı mastürbasyondan kurtulmaları gerektiğini hatırlatıyorum. Beyler, her şeyi fazlası zarar, alışan kurtulamıyor. Karısını üzüyor, mutsuz oluyor, cinsel ilişkiye uyum sağlayamıyor...

Hamilelik için penis ne kadar olmalı?

Benim sorunum penisimi küçük bulmam. Bunun için ne yapmalıyım? Karşı cinsin hamile kalması için uzunluk en fazla ne olmalı? Ya da ne kadar olsa hamile kalır?

CEVAP

Değerli okurum, kadının gebe kalması için penisinin vajinaya girmesi şart değildir. Yani penis 1 santim bile girse gebelik şansı tam girmiş kadardır. Bu nedenle gebelikle penis boyunun ilgisi yok. Küçük penisinin(!) bir de boyutunu yazıverseydin ben de sana moral verseydim diye düşünüyorum.

Zarar verir mi?

17 yaşındayım, yakışıklıyım. Sizce kaç günde bir mastürbasyon yapmanın zararı olmaz? Ben spora gidiyorum. Çok mastürbasyonun kaslara, kemiklere bir zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, yakışıklı ve sporcu delikanlım. Zararını, yararını düşüneceğine şunu haftada 3’e indiriver. Hem iraden güçlenir, hem de keyfin yerine gelir. Gerisini doğaya havale et. O işini bilir.

Eşimin kız olup olmadığını nasıl öğrenirim?

26 yaşındayım. Nişanlımın kız olup olmadığını ilk gece nasıl öğrenirim? Esnek zarı bende tedirginlik yaratıyor. İlişki sırasında kanama olmazsa eşimin günahını almak istemiyorum. Bunu kesin olarak öğrenme yolu var mı?

CEVAP

Değerli okurum, çoğu zaman doktorları da yanıltan bir konuda, sen olmayacak işe el açıyorsun. Tabii kızın günahını almayacaksın. Bunun altından kalkamazsın. Hayatı boyunca gözü gibi koruduğu, değer verdiği namusunu paspas yapamazsın. Bazı durumlarda bilimin ulemasına sorulabilir. Tıpta bilimin ulemaları doktorlardır. Bendeniz de doktor olduğuma göre dediğime inan. Nişanlın kızdır.

Çok sert olduğu için kızlar acı çekiyormuş

19 yaşındayım. Penisimin çok sert ve beraber olduğum kızlar çok acı çektiklerini söylüyorlar. İleride bir sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, eğer evlilik için konuşuyorsan bir süre sonra o sertliğinden, o coşkusundan bir parça geri kalacak. Bir sorun ya da dert değil. Sende idareli kullanıver canım.

Ayaklarım ağrıyor

Mastürbasyon yaptıktan sonra ayaklarımda bir ağrı oluşuyor. Bunun sebebi nedir?

CEVAP

Değerli okurum, kasılmalardır onlar. Kaslar kasılıyor, geriliyorsunuz yay gibi. Korkulacak bir şey değildir. Mastürbasyonun sayısı bellidir: Haftada 2-3 kere yeterlidir.

Kızları görecek gözüm yok

Mastürbasyon yaptıktan sonra hiçbir kıza ilgim kalmıyor, onlarla konuşmak bile istemiyorum. Bu durum beni rahatsız ediyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, ya mastürbasyon yapma ya da kızlarla konuşma. Tercih senin, yol senin. Ama mastürbasyon yapa yapa günün birinde evlendiğinde evdeki mis gibi eşinle de konuşasın gelmezse... Ya evde yoksa ya da gelmezse....

Nasıl uzatırım?

17 yaşındayım. Hiç ilişkim olmadı. Hep hayallerimi arkadaşlara anlattım. Penisim 8 santim. Kendime güvenim kalmadı.. Acaba penisin boyunu uzatacak ilaçlar var mı?

CEVAP

Sevgili yavrum, 17 yaşındasın. Daha cinsel ilişkiye girmedim sözünü sevmedim. İlkokula başlarken mi girecektin? Kilon var mı? Şu anda ben kararsızım. Nice sizin gibi gençler aynı şikayetlerle gelmiştir. Bir de bakmışımdır ki penisleri normalin üstünde. O normalin üstünde bayağı büyük boyut Ama küçük geliyor anlara, o gözle bakıyorlar. Göz bu, o da aldanabilir. Kilon yoksa gerçek boyutu da 8 santim ise ileride operasyonla birkaç santim büyütülebilir.

Hastalık mı kaptım?

21 yaşındayım. Birkaç ay önce yabancı uyruklu bir kadınla korunmasız ilişkiye girdim. Acaba hastalık kaptım mı? Kaptıysam nasıl anlarım?

CEVAP

Değerli okurum, kapmışsan kendisi haber verir. Şimdilik yapılacak bir şey yok. Bana göre kapmadın. Ama şu yabancı uyruklular profesyonelse korunun. Kör cehalete kapılmayın. Yaptığınız cesaret değil. Bir tür aptallıktır.

İlişkiden ikimiz de zevk almıyoruz

34 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğim zaman çok erken boşalıyorum. Bu benim için büyük sıkıntı oluyor. Sevgilim de durumdan şikayetçi, ikimiz de zevk alamıyoruz. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, alışana kadar böyle devam edecek. Evlilik olunca düzeltiyoruz. Ama bu koşullarda ilaç vererek bir tedaviden beklediğinizi bulamayacaksınız.

Tüm dertler bende

18 yaşındayım. Penisim yaşıtlarıma göre küçük. Bir de çok çabuk orgazm oluyorum. Ne olduğunu bile anlamıyorum. Ne olur bana bir çözüm bulun.

CEVAP

Değerli okurum, ölçüyü yazmıyorsunuz. Ayrıca kadınlara alışma süreniz yıllar alabiliyor. Çünkü mastürbasyon ağırlıklı geçen yıllardan sonra erken boşalmaya kendi kendinizi şartlıyorsunuz. Yani mastürbasyonu bekleyerek, uzatarak yapmıyorsunuz. Yeni bir koşullandırma yaratmak da zamanla ve ortamla oluyor. Aslında kaygılanacak bir şey yok. Zamanı gelince düzeltilir.

Neden genişledi?

23 yaşındayım, karım da 20 yaşında. İyi bir cinsel hayatımız var. 1 hafta ayrı kaldık. İlişkiye girince eşimin vajinasının genişlediğini fark ettim. Acaba neden genişledi? Hormonal mi?

CEVAP

Değerli okurum, ortada bir sorun yok. Mutlu evliliği yakalamaşsınız. 1 hafta ayrılıktan sonra buluşunca o da nesi? Vajina genişlemiş, haydaa! Değerli okurum bu durumda düştü bir kuşkuya. “Bu kadın beni seviyor, bana bağlı. Peki ya bu ne?” Hocanız takkesini önüne koyup düşünmeye başladı. İlk aklına gelen; okurumuz mail attığında acaba hava sıcaklığı neydi? Meteorolojiden onu çıkarttı. 32 dereceymiş. Bu Türk hamamının sıcaklığı demektir. Sıcakta ne olur? Tren rayları bile yamulur. Dokular gevşer. Vajina da bu fizik kurallarına uydu, gevşeyiverdi okurum. Asla şüpheni belli etme, kadının ruhunu incitme.

Artık sertleşme olmuyor

11 aylık evliyim. Ama hâlâ ilişkiye giremedik. Bu kadar süreden sonra bende de sertleşme sorunu başladı. Huzurumuz bozuldu. Eşim eskisi gibi beni cezbetmiyor. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bazı konular vardır, uzaktan kumandayla tedavi edilmiyor. Bire bir bilgi yardımı gerekiyor. 11 aylık evlilik ama başarı ve sonuç yok. Eğer bu konu ereksiyon olmamasından kaynaklanıyorsa, bu sorunun 3 tür hapı var, birini kullanabilirsin. Yine sonuç alamazsan evliliğini çürük zemine oturtup gelecek depremleri bekleyemezsin. Çünkü bu durumda olay sizden çıkar, iş doktora kalır. Hayatta her şey böyledir. Usta eller yapılandırır, acemi eller güleryüz, tatlı dille konuyu renklendirir. Ama kabak vatandaşın başında patlar. Ustaların da onu temizlemek için canı çıkar.

Sürekli mastürbasyon yapıyorum

Günde 3-4 defa mastürbasyon yapıyorum. Haftada 1-2 kere de ilişkiye giriyorum. Ama ilişkiye girdiğimde boşalamıyorum. Yine mastürbasyon yapıyorum. Bana ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, sen tıpkı alkolikler gibi mastürbasyoniksin. Durumunu anlatabilmek için bir alkoliği örnek alalım. Vakti kerahat dedikleri içki saati gelince, alkoliğin önüne 100 çeşit değişik içecek koy, adam elinin tersiyle iter ve alkol kadehine yönelir. Diyelim ki saati gelince yemekler nefis. Eğer masada alkol yoksa yiyecekler gözünde saman. Alkol varsa, peynirkavun bal börek gibi olur. Sen cinsel konuda alkolikler gibi olmuşsun. Sayını hemen haftada 3-4’e indir. Eşine gözyaşı döktürme. Çünkü sonunda sana kök söktürür.

GÜNÜN SÖZÜ

Akla destek veren akıl yine aklın kösteğidir. H.D.

14