Bu kadar büyütmeyin!

07 Mart 2015, Cumartesi 05:00
AA

İlk cinsel tecrübeler zordur ve heyecan verir. Birbirini iyi tanımamaktan kaynaklanan sıkıntılar yaşanabilir. Bir de başarı kaygısı eklenince olay iyice gözünüzde büyüyebilir. Büyütüp paniğe kapılmayın her şeyin yoluna girecektir...

BÖYLE SORU YOK!

Hiç doymuyorum

20 yaşındayım, her gün ilişki istiyorum. Geneleve 3 kere gittim, doymadım. Yarım saat sonra yine istiyorum. Yardım edin. CEVAP Değerli okurum, bana sorduğun bu soruların ne kadarının doğru ya da yanlış olduğunu bilmelisin. Her gün istiyormuş seninkisi! Kimlerin canı her gün neler istemiyor ki? Her gün canım istiyor diye bir kişi 3 öğün kebap yese olur mu? Bir açılıma gitmiş, milli formayı giymişsin. Önüne konulan çift katlı hamburgeri de yemişsin!!! Biraz sonra hâlâ açsın. Yine hamburger mi istiyor canın? Bu tür tutkulara halk arasında ‘Gözün doysun’ denir. Vallahi ne diyeceğimi şaşırdım. ‘Yine gitseydin’ dememi mi bekledin? Hadi canım, boşver uzaklaş oradan. Bu yol kestirme, bana uzun uzun dil döktürme.

[[HAFTAYA]]

GÜNÜN SORULARI

Neden kan gelmedi?


22 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla birlikte oldum, kan gelmedi. Sevgilim bana “Neden kan gelmedi?” diye sordu. Bilmediğimi söyledim. “Doktora git” dedi ama gitmedim. Acaba neden kan gelmedi? CEVAP Sevgili okurum, kan gelmemiş çünkü zar esnekmiş. Erkek arkadaşın ise şöyle bir yanılgıya düşmüş. Bu yanılgının içinde sanki debeleniyor. Yani seninle evlenecek mi? Bu nedenle mi garanti belgesi istiyor? Ayrıca ilişkiden önce evlenme vaadinde bulundu mu? Üstelik evlenecekse hemen mi yoksa 3-5 yıl sonra mı olacak? Yani ölme eşeğim ölme der gibi. Gelelim senin duruşuna: “Ben bakireydim, ilk erkeğimsin. Zar esnekmiş ki kanamadı. Kan gelmedi ama şekilsel bakireliğimi sen bozdun. Gel otur, geleceğimizi konuşalım. Ya da şimdiden ayrılalım” de. Yanıtı için sadece 24 saat bekle.

Uzatmanın yolu var mı?

21 yaşındayım, penisim 13 santim. Bu durumdan utanmıyorum ama cinsel ilişkim olmadığı için korkuyorum. Uzatmanın yolu var mıdır? CEVAP Değerli okurum, önce organ normal. Şimdi ben sana soruyorum, uzatıp da ne yapacaksın? Kendin için mi, evleneceğin eşin mi bu özveriye katlanacaksın? Cinselliğin ‘C’sini öğrenmeden hemen ilk iş santimetrenin ‘S’nden başlıyorsunuz. Çok merak ediyorsan, bu konuda malı kullanacak olan evleneceğin adaya usulen bir soruver bakalım. Aklı başında bir kızsa sana gereken yanıtı verecek. Değilse, “O işi bana bırak, ben eğitir, büyütürüm” diyecektir. Ben de diyorum ki şu sorduğunuz sorulara göre gençlerimiz, vatandaşlarımız cinsellikte ve evlilikte nereye koşuyorsunuz? Hedefinizi biliyor musunuz?

* * *

Neden kan gelmedi?

24 yaşında kızım. Bir hafta kadar önce sözlümle ilişkiye girdik, bende kanama olmadı. Sözlümle ikinci kez ilişkiye girdik ama yine kan yoktu. Daha önce kimseyle birlikte olmadım. Kan gelmemesinin sebebi ne olabilir? CEVAP Esnektir yavrum, esnektir. Esneyivermiştir ne yapalım? Kızlık zarı bakımından bakiresin. Ama birleşme yapmış bir bakire!

Başarılı olabilir miyim?

50 yaşındayım ve ilk kez evlilik yapacağım. 43 yaşında bir hanımla evleneceğim. Başarılı olmazsam diye endişeliyim. Ne yapmalıyım? CEVAP Değerli okurum, bu konuda zorluk çekeceğini sanmıyorum. Gözde büyütmemek gerekir. Kendini sorgularsan ‘Acaba başarılı olabilecek miyim? Ya sertleşmezse!?’ diye düşünmen olayı zora sokar. Biraz zaman geçince kendiliğinden düzelir.

Ya devam ederse?


19 yaşındayım. İlk deneyimimi genelevde yaşadım. Erken boşalıyorum. İlişkiye girmeden boşalma oluyor. Bu sorun devam eder mi? CEVAP Değerli okurum, erken boşalman genelevdeki kadınların işine yarıyor. Ama senin işini bozuyor. Bir süre sonra bu alışkanlık haline gelebilir. Genelde evlilik koşullarında düzeliyor. Bu durumda da bizler devreye giriyoruz. Erken boşalmayı tedavi ediyoruz.

Diktirdiğim anlaşılır mı?

25 yaşındayım. İlişkiye girdim, kızlığım bozuldu. Diktirip başka biriyle evlensem kızlık zarımı diktirdiğim anlaşılır mı? CEVAP Sevgili okurum, bence anlaşılmaz. Ama eşin cin mi cin biriyse, biraz bilgili ve paranoyaksa kendi anlamasa bile doktora götürürse... Yani birçok olumsuz koşul yan yana gelirse anlaşılır be yavrum. Sonunda diktirme, Allah yapısı değil ki! Ancak bu kadar koşulun da ya yana gelmesi de şimdilik Marmara Depremi kadar. Nasıl olacağı bilinmeyen bir bilmece.

Mastürbasyon yüzünden mi?

15 yaşındayım. Penisimin üzerinde leblebi büyüklüğünde bir sivilce çıktı. Günde 1 kez mastürbasyon yapıyorum. Ondan olabilir mi? CEVAP Sevgili yavrum, ondan değil. Ama sivilceden sana mektup var. Sen okuyamıyorsun ama ben okudum. “Gün aşırı yap” diyor. Yani bana elçilik yapmış. Bu söze uysan iyi olur.

Titriyorum, neden?

23 yaşında kızım. 3 yıllık birlikteliğim var. Kısa süre önce ilişkiye girdim. Sevgilimin penisi biraz büyük olduğu için ilişkiye girmeden önce ‘Acaba acı çeker miyim?’ diye düşündüm. Bende titreme başladı. Ne olur yardım edin. CEVAP Sevgili okurum, ilki bu. Acemilik olur, korku olur, heyecan olur, çarpıntı olur. Ayrıca duyduklarının sendeki yarattığı olumsuzluklar ve bir de psikolojik sorumluluklar... Tümünü yan yana getirip titremeyip de, kasılmayıp da ne yapacaktın? Gevşersin yavrum zamanla.

İstemeden boşaldım


18 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İstemeden de olsa boşaldım ve spermler kızın vajinasına bulaştı. 15 dakika sonra farkına varabildik. Kız arkadaşım hamile kalabilir mi? CEVAP Değerli okurum, hesaplarıma göre gebe kalmadı. Ama şanssızlık her zaman söz konusudur. Benim sözlerim bu işleri yapanlara uyarı. Önlem alın. Başınızı derde sokmayın.

Yüzde 100 korur mu?

Doğum kontrol haplarının hormonal etkileri nedir? Yüzde 100 koruma sağlar mı? Erkek vajinaya boşalsa bile aynı etkiyi gösterir mi? CEVAP Değerli okurum, bu tür hapları bir gün bile ara vermeden kullanmak, doktorun önerilerine uymak gerekir. Bir hekimin önerisi ve denetimi altında olmak akla yakın.

Kız hamile mi?

19 yaşındayım. Sevgilimle ilişkiye girdim ve ağzına boşaldım. Kız korkuyor. Gebe kalır mı? CEVAP Sevgili okurum, ben yazmaktan uzak durmak istiyorum. Bu kadar akılsızlığa ve mantıksızlığa karşı da tıbbın sustuğu ve iflas ettiği durumdayım. Ağızdan insan gebe kalır mı?

Elini tutunca sertleşiyor

20 yaşındayım. İlk defa bir sevgilim oldu. Sevgilimle el ele bile tutuşsak penisim sertleşiyor. Bu durumdan rahatsız oluyorum. Beni öyle görecek diye korkuyorum. Oturduğum yerden kalkamıyorum. Ne yapmalıyım? Bunun bir çözümü var mı? CEVAP Sevgili okurum, çözümü yok. Ama giysilerle önleme olanağın var. Onu da sen düşün. Ama bazıları bağlıyor ama sen bağlama.

Sevgilim gebe mi?

Kız arkadaşım ve ben 19 yaşındayız. Sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ama ikimizin de üzerinde pantolonlarımız vardık. Ben kızın üzerine boşladım. Şimdi sevgilim gebe kalmaktan korkuyor. Acaba hamile olma ihtimali var mı? CEVAP Değerli okurum, yok yok yok...

GÜNÜN SÖZÜ

Evrenin sonsuzluğunu sadece
düşüncenin hızı aşar. H.D.