Dümen sizin elinizde...

13 Haziran 2014, Cuma 05:00
AA

Cinsellik iki kişi arasında hele de aşkla yaşanırsa etkisi hayatın her alanında gözükür. Ama ilişkide aşırıya kaçmamak çok önemli... Hayat geminizin dümeni elinizde... Siz onu doğru yöne götürürseniz rahat edersiniz partneriniz de mutlu olur...

Hemen boşalıyorum

30 yaşındayım. 7 yıllık evliydim, boşandım. Ereksiyon olduktan hemen sonra boşalıyorum. Üroloğa gittim, tahliller yaptırdım ama bir şey çıkmadı. İkinci evliliğimde de aynı sorunu yaşar mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalmadan söz ediyorsun. İkinci evliliğinde de devam edeceğini sanıyorum. Ama bunun için evlilikten vazgeçilmediği gibi, erken boşalma tedavi edilebilir bir sorundur. Her iki yönde de kafana takma. Normal, olması gereken yolda yürü. Bu yolda yürürken önüne çıkacak engelleri de düzeltmeyi biz uzmanlara bırak.

Kız bayılınca çok korktum

15 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Ama kız bayıldı. Acaba hamile kalır mı?

CEVAP

Değerli okurum, şu kulaklarının ikisini de bana uzat bakayım. 15’lik iki çocuk, ula siz burayı Amerika mı yoksa Avrupa mı sandınız? Hayat yolunun ışığının birini söndürdün yani yanlış yola girdin. Okulun, ailen, kitabın bilgin her neyse, önce adam ol öğren, sonra mail at.

Penisimden kan geliyor

19 yaşındayım. Penisimden 2-3 gündür kan geliyor. Önceleri haftada 2-3 kez mastürbasyon yapıyordum. Şimdi yapmıyorum. Acaba ondan mı?

CEVAP

Değerli okurum, idrar tahlili yaptır. İdrar yollarında taş, kum, iltihap, polip ya da mastürbasyon yaparken zorlandın, penisi sıktıysan idrar yolu ya da meni kesesinde ufak zedelenmelerden kaynaklanan bir kanama olabilir. Adını koymak şart. Yani idrar tahlili.

Kızlık zarı yırtılmış olabilir mi?

Erkek arkadaşımla yüzeysel ilişkiye girdim ama kıyafetim vardı. Benden kahverengi ve beyaz bir sıvı geldi. Adetim yeni bitmişti. Acaba o yüzden mi yoksa zarıma zarar mı geldi?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarı kanı tam kırmızı ama koyu değil. Bazen de açık kırmızı biçimde gelir. Anlattığın ilişkilerden zar kanamaz. Ortada bir sorun yok. Boş yere üzülme.

Boyu

19 yaşındayım. Penisim 13 santim. Partnerimi tatmin edemeyeceğimi düşünüyorum. Acaba bu doğru mu? Günde en az 2 kere mastürbasyon yapıyorum. Sizce bu normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, penisin normal ama mastürbasyonun fazla. Bu açıdan korkmadan göğsünü gere gere cinsel ilişkiye girebilirsin.

Romantiklikten uzaklaştım

1 yıllık evliyim. İlk başlarda karım canı yanacak diye ilişkiye girmekten korkuyordu. Daha sonra seksten hoşlanmaz oldu. Her zaman kibar ve romantik olmaya çalışıyorum. Artık romantiklikten uzaklaştım. Bana yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, işin başındasınız. Profesyonel bir yardım almalısınız. Önünüzde 50 yıl daha var. Bu kadar fedakarlığı da değer. Bu işlerin en iyi uzmanını bulmalısınız.

Doymak bilmiyorum

27 yaşındayım. Bugüne kadar çok cinsel deneyimim oldu. İlişkiye girdiğim kızları mutlu ettim ama ben bir türlü doyamıyorum. Benim ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, doymuyorsan iştah kesici yönteme başvuracaksın. Tipinin tam zıttı bir kadın bulacaksın. Ya siz aklınızı mı yediniz? Ben bu mektubuna ne yanıt vereyim? İster doyar, ister doymazsın. Bu geminin de kaptanı sensin. Bu hayat yolu gemisinin dümeni senin elinde, pırıl pırıl altın gibi. Sakın bakıra çevirme. Gemiyi dalgalarda devirme.

İlişkiye girmek istiyorum

14 yaşındayım. Penisim 17 santim. Bir kızla olmak istiyor, beceremiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili çocuğum, şu anda sen annenin kundağında değilsin ama hâlâ annenin bakımındasın. Yasaların da gözetimi altındasın. Sen kızı yatağa yat, ondan sonra git çocuk islahevinde yat. Vah vah vah! Tam kulağı çekilecek çocuksun. 4 yıl daha bekle. Yoksa anneni ararım.

Hastalık kapar mıyım?

18 yaşındayım. İlk cinsel deneyimimi yaşamak için bu hafta geneleve gideceğim. Giderken yanımda prezervatif götüreceğim ama bir hastalık kapmaktan korkuyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, kapmayacağına inanıyorum.

Geneleve gitsem olur mu?

Ben şimdiye kadar kimseyle ilişkiye girmedim. Arkadaşlarla geneleve gitmeye karar verdik ama ben kendime güvenemiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, daha hazır değilsin. Yani tren kaçmıyor, biraz bekle. Genelev konusunu yeniden yeniden düşün. Bir olumsuzluk yaşarsan bunu kendi potansiyeline mal etme. Orada koşullar ve ortam uygun olmadığından bu ilk denemeleri ölçü alıp komplekse girme. Yani kaş yapayım derken göz çıkarma.

BÖYLE SORU YOK!

8 mastürbasyon yetmiyor

28 yaşındayım, günde 8 kere mastürbasyon yapıyorum. Yine de yetmiyor. Normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, bir ses kulaklarımda. Hayal mi, gerçek mi bilemiyorum. Sana aktarıyorum: Normal de diyemem, anormal de diyemem. Bir anlaşmazlıkta iki arada oy veremem. Bitaraf kalırım, rahatıma bakarım. Mühimmatın çoksa olabilir. Ancak boşa kurşun sıkma derim. Doluya sıkarsan, cezalandır ama öldürmemeni öneririm. Öğle uykumu uyurum, akşam yemeğimi yerim, emekli maaşımla da geçinip giderim. İşte okurum, duydun, okudun. Ben de sana Tanrı’dan irade, ölçüde izan dilerim.

Benimki çok küçük

19 yaşındayım. Penisim çok küçük. Sevgilimle ilişkiye giriyorum ama onun bu durumdan mutlu olduğunu düşünmüyorum. Acaba bir yol bulabilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, şu küçüklük takıntılarına bir son verin ki işinize, gücünüze bakın, komplekse girmeyin ve güven duygunuzu zedelemeyin. Merak etme, ben inanıyorum ki her şey yerinde. Küçük dediğin çıkıntı en az 11 santimdir. Ben görmeden bu konuda senin bahse girebilirim. Diyelim ki sen kazandın, 10 santim çıktı. İlk sözüm tamam, bahsi kaybettim. Ama 1 santim ne işe yarayacaktı der, yine bilimden yana ağırlığımı koyarım. ÇÜNKÜ: Kadının vajinası 8 santimdir. Girişteki 2-3 santimi duyarlıdır. Geride kalan zevke ve sekse değil, doğuma ayarlıdır. Bu nedenle eşler arasında ruhsal uyum, sevgi, ve anlayış cinsel doyumun sihirli anahtarıdır. Yalnız biri bile bu kapıyı açabilir.

Sevgilimi ateşleyemiyorum

Erkek arkadaşımla ilişkiye giriyorum. Ama ilk boşalmasından sonra ikinciyi yapamıyor. Ben ateşlemiyorum. Acaba erkek arkadaşımın sorunu ne olabilir?

CEVAP

Sevgili okurum, sorun bünye, eskilerin deyimiyle natür olayıdır. Bir tabak yemekle doyan da olur, 5 tabak yiyen de. Herkesin bilmesi gereken asıl formül, sayıyla değil, o sofradan iki tarafın da doymuş olarak kalkmalarıyla değerlendirilir. Bu uyumda 10 ilişkiden en az 5’inde kadın orgazm olmalıdır ki mutluluk sağlansın. Bu yorum bizim ve bilimindir. İşte burada penisin yapısı değil, işlevi karşımıza çıkar. İşlevi de tek başına penisle ilgili değildir. Erkek ilişkiyi 5-10 dakika uzatabilmeli ki doyum sağlansın. Bu eyleme duygusal titreşimleri, sıcak iletişimleri de eklemeli. Kadının doyum süresi de bir oran içinde beklenmelidir. Sevgili okurum, ateşleme senden değil, partnerinin yapısından kaynaklanıyor. Bu cinsel zayıflık anlamına gelmez. Sadece kimlik, kişilik ve de şartlanma refleksleriyle ilgilidir.

GÜNÜN SÖZÜ

Aşktan deliye dönmek yerine aşktan akıllanma süreci başladığında ömür yarılanmış demektir. H.D.

14

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.