Elinizi cabuk tutun

20 Şubat 2015, Cuma 05:30
AA

Cinsellikte vaktinden önce bir şeyleri yaşamak uygun değil. Ama belli yaştaysanız, işiniz gücünüz yolundaysa ve yıllar sevgisiz, duygusuz akıp geçiyorsa harekete geçin. Aşkı, cinselliği erteleyip kendinizi üzmeyin. Elinizi çabuk tutun ki yıllar boşa geçmesin...

Mastürbasyona alışırsam

19 yaşındayım. Günde 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum. Bunun alışkanlık olmasından korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum 1-2 yıl içinde düzelecek.

Hiç ilişkiye girmedim

32 yaşındayım, hiç ilişkim olmadı. Acaba stres, maddi ve ailevi sorunlar cinselliği etkiliyor mu? Bana ne önerebilirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, yavaş yavaş hareketlen. Önce ısınma hareketleri, sonra grup koşuları. O sırada yan kulvarda koşanlarla arkadaşlık ve onlara yardım. Dikkat! Olay başlıyor. Yardım yapacağım derken kimseye çelme takma. İçgüdülerine uy ve fırsat yarat. Bu senin elinde. Daha geç kalmadan evlenmenin yollarını ara.

Boy uzatıcı işe yarar mı?

17 yaşındayım, penisim 7 santim. Bu yüzden kız arkadaşımla ilişkiye girmeye korkuyorum. Boy uzatıcı haplar kullanmam gerekir mi?

CEVAP

Değerli okurum, ayıp ettin. Şimdilik kız arkadaşınla ilişkiye girmeyi unut. Hap map çözüm değil. Kilolu olduğunu sanıyorum, ona dikkat et. Eğer ölçümde 10 santimi yakalayabilirsen bir bakıma yırttın demektir. Tedavisi operasyonla 1-2 santim uzatmaktır.

Hayat kadınıyla ilişkiye gireyim mi?

Uzun zamandır partnerimle birlikte olamıyoruz. Mastürbasyon artık zevk vermiyor. Hayat kadınlarıyla ilişkiye girmem normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, genel bir kadınla ilişkiye girip girmemen beni niye ilgilendirsin? Hayat senin, yol senin. Beni ilgilendiren şu: Kız arkadaşınla ilişkiye girerken kandırma, kızı yarı yolda koyma. Gerisi senin sorunun.

Kız mı, değil mi?

Kız arkadaşımla ilişkiye girdim ama kız olup olmadığını anlayamadım. Bana kimseyle birlikte olmadığını söyledi. Acaba daha önce ilişkiye girmiş midir? Bana yardım eder misiniz?

CEVAP

Değerli okurum, şimdi ne olacak? Kız bir hata yaptı, sana kandı ve ilişkiye girdi. Bu kızı ne yapacağız, söyle bana. Hiç hakkın yokken haksızlığını sonuna kadar kullanıyorsun, kızdan hesap soruyorsun? Ne yapacaksın, hemen evlenecek misin? Eğer öyleyse yeniden yaz.

Penisim nasıl büyür?

17 yaşındayım. Penisim 10 santim ve yeterince sertleşmiyor. Haftada 3-4 kere mastürbasyon yapıyorum ama beni tatmin etmiyor. İlişkiye girmeye de korkuyorum. Penisim nasıl büyür?

CEVAP

Değerli okurum, bekle. Zaman onu büyütür. Acelen ne yavrum?


Sivilceler geçer mi?

16 yaşındayım. Duyduğuma göre, mastürbasyon yapınca sivilceler kayboluyormuş. Deniyorum ama olmuyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, yanlış duymuşsun. Mastürbasyonun sivilcelerle ilgisi yoktur. Ne olumlu ne de olumsuz bir etkisi vardır. O cildin yağlanmasıyla ilgili sorundur.

Acı hissediyorum

25 yaşındayım. Cinsel ilişki sırasında bazen kan geliyor ve acı hissediyorum. Bu durum beni ve erkek arkadaşımı rahatsız ediyor.

CEVAP

Değerli okurum, idrar tahlili yaptır. Bir ürolog kontrolü gerekiyor. Bir araştırsınlar bakalım.

Bozulmuş olabilir mi?

25 yaşındayım. Nişanlımla kıyafetlerimiz üzerimizdeyken bir şeyler yaşadık. Benden kahverengi kan geldi. Yaklaşık 2 saat sonra da adet gördüm. Kızlığım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, ne zarar gördü ne yırtıldı. Her şey saat gibi tıkır tıkır işliyor. Kızlık zarın da sağlam yerinde duruyor.

Etkilenmiyorum

Bu yaz evlenmeyi düşünüyorum. Nişanlımla öpüşürken ya da sevişirken cinsel organımda kıpırtı olmuyor. Ama dokununca sertleşiyor. İkimiz de durumdan çok rahatsızız. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, evlenin bakalım. O zaman devreye girelim. Ne gerekirse yapalım.

Hamile miyim?

Erkek arkadaşımla, penisi vajinama girmeden seviştik. Ama o günden sonra adet görmedim. Acaba ben hamile olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, büyük ihtimalle gebe değilsin.

Kilo ile ilgili mi?

26 yaşındayım 1.93 boyunda, 93 kiloyum. Birkaç yıl önce penisim uzundu. Şimdi küçüldü. Acaba bu durum kilo almakla ilgili ilgili mi?

CEVAP

Değerli okurum, evet. Çünkü kasıkta yağ birikti o yüzden küçük görünüyor.

BÖYLE SORU YOK!

İkinci kez neden olmuyor?

37 yaşındayım, evliyim. 2’nci kez ilişkiye girmek istediğimde sertleşme olmuyor. Bunun nedeni nedir?

CEVAP

Değerli okurum, yetiştiğim köyde güçlü ve yapılı biri vardı. Karnı doyunca önüne baklava koysan tadına bakmazdı. Oysa öteki erkekler kimi cılız, kimi sinek sıklettiler. Yemekten sonra önlerine bir şeyler konulduğunda et sinekleri gibi üzerine üşüşürlerdi. Şimdi sana soruyorum, hangisi olmak istersin? Senin miden böyle. Ve sağlam. Çok uzun yıllar gastrit bile olmadan seni taşıyacak. Şöyle mi istersin? Sofradan kalk, yarım saat sonra önüne diz çök. Biraz daha indir mideye. Yeniden kalk, bir çay iç... Böyle mi olsun? Bu nimeti neden küçümsüyorsun? Erken boşalman varsa tedavi ol. Düzenini bozma. Kendi özünün kuyusunu kazma.

KIZLAR DALGA GEÇER Mİ?

22 yaşındayım, hiçbir kızla ilişkiye girmedim. Çünkü kızlar 14 santimlik cinsel organımla dalga geçerler diye korkuyorum. Acaba ileride büyür mü? RUMUZ: ESMERADAM

CEVAP

Kendine verilen nimetin kıymetini bilmeyen, mal üstüne mal isteyen zengin gibi gözü gönlü doymayan okurum. Normalinden de yakınıp komplekslere giriyorsanız ben burada ne yapıyorum? Size satranç mı öğretiyorum yoksa hava raporu mu veriyorum? 10 yıldır burada kalem sallıyorum, anlayan beri gelsin. Sen de öyle, yaklaş yanıma. Kulağını daya ağzıma. Sana sır vereceğim, kimse duymasın. Minyon kızlar, kadınlar 14 santimden bile korkar. Oysa sen tam ölçüye sahipsin. Seni seven bir eşin, partnerin olursa 14 santimden de küçük olsa sorun yaratmaz. Çünkü yürekten sevenler her şeyi göze alırlar. Şekilsel olup santim sevenler ise, bulamazlarsa kaderlerinin kuyusunu kazarlar.

Sevgilim ilişkiden vazgeçti

25 yaşındayım, 1.80 boyunda, 70 kiloyum. Kız arkadaşımla ilk kez ilişkiye girecektik. Kız cinsel organımı görünce korktu. Ne yapmam gerekiyor? Hep böyle mi olacak?

CEVAP

Değerli okurum, hayatta bazı rastlantılardan ders almak gerekir. Diyelim ki bir sorununuz var. Öyle bir olay ve uyarıyla karşılaşırsınız ki o size ders olur. Bir tür kaderdir. Ya sorununuzu unutur ya da onun çözüm formülünü bulursunuz. Bugün böyle bir rastlantı bu köşede oldu. İki mail yan yana geldi. Senden ona mesaj gitti: “Arkadaş onu hor görme, komplekse girip başına çorap örme. İşte örnek benim. Kadınlar ve kızlar hayal dünyalarının karabasana dönüşmesinden, cinselliklerinin hoyrat ellerde erimesinden korkarlar. Can tatlıdır. Kızların da canlarının bu bölümü çelik kasalarda saklıdır. Senin yolun açık, benimkisi şans kalmıştır” diyor. Değerli okurum, şansına sabır ekle, bir gün aradığını bulacaksın, bekle.

16