Eşler payını almalı

02 Şubat 2015, Pazartesi 05:00
AA

Cinsellik evlilikte mutluluğu sürmesi için gerekli. Çoğunlukla kadın ilişkiden zevk almıyor. Ya da orgazmı yaşayamadığı için cinselliğe ve kocasına küsüyor. Evet, orgazmın yüzde 50’si kadının elinde ama erkek de bazı tekniklerle kadınını mutlu etmeyi öğrenebilir

BÖYLE SORU YOK!

24 saatte 16 ilişki olur mu?

İş yerindeki bir arkadaş 24 saatte 16 kez ilişkiye girdiğini iddia ediyor. Bizim arkadaşları olarak psikolojimiz bozuldu, bunalıma girdik. Acaba doğru mu?

CEVAP Değerli okurum, psikolojiniz bozulması için sanki bahane arıyor gibisiniz. Önce ülke sorunları, iklim değişikliklerinin sonuçları ya da doların fırlaması, salatalığın pahalanması varken dert ettiğiniz şeye bak! Ya gençler size ne! Adam 100 metreyi 10 saniyede koşuyor. Ya da “150 kiloyu kaldırıyorum” derse bunu kanıtlar. Oysa 16 nasıl kanıtlanır? Atabildiğin kadar at, tutsa da tutmasa da atını sat!!! Eskiden bir genç hastam vardı. “Her gün 56 kere yapıyorum” demişti. Meğer bu sayı mastürbasyondaki hareketleriymiş. Önce moralinize vah vah diyelim, sonra da bize düşeni söyleyelim. Eğer doğruysa tıp literatürüne koyalım, erkekliğimizi dünyaya kanıtlayalım!!!


GÜNÜN SORULARI

İlk gece nasıl davranayım?

Yakında sözlümle evleneceğim. Onun ilk gece korkusu var. Çevresindekiler de canının çok acıyacağını söylemiş. İlk gece nasıl davranmam gerekiyor?

CEVAP Değerli okurum, sözlün her genç kız gibi korkuyor. Bu korkuları da onların aklına bizler soktuk. Buna acı paniği de diyebilirsiniz. Dil tat almaya, burun kokuya programlıdır. Erkekte ve kadında cinsel organlar ise zevke programlanmıştır ki soylar sürsün. Eline bir kaşık al. Aç ağzını kaşık içeride. Çeneni ve dudaklarını sıkıca kapat, kaşığın sapını ağzına sokmaya çalış. Ne oldu? Acıdı. İşte bu kadar. Ancak ülkemizde oyun bozan, yuva yıkan ve evliliği yakan bu vajinismus olayında, keşke kızlar kendilerini tabii ki seninki de, rahat bırakabilseydi. İlk gece ona nasıl davranacağın uzun hikaye. Bu konuda yazılmış yazılarımı takip edin.

Her ölçtüğümde farklı

24 yaşında, 94 kiloyum. 1.86 boyundayım. Cinsel organımı ölçtüm, 15 santim. Bazen ölçüyorum, 13.5, bazen de 16 santim. Neden ölçüler değişiyor?

CEVAP Vallahi de billahi de senin organ sahtekar! Sadece sahtekar olsa iyi tam bir oyunbozan. Emre uymaz, vaatlere kanmaz. ‘Hep bana’ türü sürekli kendi yolunda koşar. Bazen dağlar aşar, bazen düz yolda şaşar. Seninkisinde biraz da sihirbazlık kanı var. Eğer cetveli kasık yağına hep aynı oranda bastırıyorsan, cetvelin çakma değil, gözünde gözlüğün süs için takma değilse, organın bir başka özelliği var. Mübarek emme basma tulumba. Onun tercihi üstün gelirse şişer, keyfinde değilse ayağına taş çakılmış çocuk gibi düşer. Neyse, sorun yok. Tek kalemlik sergi açıyorsun. Sanırım günde de 2-3 kez ona bakıyorsun, hadi muhabbetiniz bol olsun.

* * *

Tek suçlu eşim

30 yaşındayım, 3 yıldır evliyim. Evliliğimizin ilk gününden bu yana hiç orgazm olmadım. Zaman geçtikçe eşimi suçlamaya başladım. Ne yapmalıyım? Ne olur bana yardımcı olun.

CEVAP Sevgili okurum, sen orgazm olamıyorsan eşine niye kızıyorsun? Eğer eşinin erken boşalması varsa bu sorun. O da tedavi edilir. Ama sen eşini sevmiyorsun. Bu evlilik zaten engebeli yola girmiş demektir. Şimdiden onu değerlendirmek gerekir. Senin orgazm olma yeteneğinin yüzde 50’si eşinin elinde olsa geri kalan yüzde 50 seninle ilgili. Böyle ciddi konularda bir uzmana danışmanın yararı var, vakit kaybetmeyin.

Mastürbasyon yapamıyorum

14 yaşındayım. Mastürbasyon yapamıyorum. Hiç isteğim yok. Yapmaya kalkışınca zevklenmiyorum. Ne yapmam gerek?

CEVAP Sevgili yavrum, hiçbir şey yapman gerekmiyor. Ergenliğe birkaç yıl geç girebilirsin bu normaldir. Ancak organik bir sorun olup olmadığını anlaman ve üzerindeki kuşkuları atman için bir üroloji uzmanını başvurursan iyi edersin.

Kızdan çok kan geldi

Kız arkadaşımla ilişkiye girdim. Sevgilimden çok kan geldi, normal mi? İlk akşam çok acı çekti. Şu an ağrı yok ama kanama ara ara devam ediyor. Kız arkadaşımın adet günü geçmişti. Acaba bununla bir bağlantı olabilir mi?

CEVAP Sevgili okurum, ilk birleşmelerde vajina yırtıkları olabilir. Tabii ki o zaman fazla kan gelebilir. Bu kanama uzun sürer. Yani 10-20 dakikada bitmeyebilir. Böyle durumlarda bir kadın doğum uzmanına başvurmalı. Öyle olduğunu sanmıyorum ama yine de aklınızın köşesinde bu bilgi bulunsun.

Saçlarım dökülüyor


18 yaşındayım. Geçen yıl mastürbasyona başladım ve bırakamadım. Her gün canım mastürbasyon yapmak istiyor ama saçlarım dökülmeye başladı. Ne olur yardım edin.

CEVAP Değerli okurum, saçların mastürbasyondan dökülmüyor, bünyen yağlı. Kilo almamaya bak. Saç dökülmesi konusunda kullanacağın sabunların çok özel olması lazım. Ancak bir cilt hastalıkları uzmanından fikir alsan iyi olur. Gel şunu haftada 3’e indir. Hepimiz işimize bakalım.

Sivilcelerim artar mı?

15 yaşındayım. Sürekli mastürbasyon yapasım geliyor. Haftada bir kez yapıyorum. Bu sefer yüzümdeki sivilceler artıyor. Mastürbasyonun ergenlik sivilcelerine zararı olur mu?

CEVAP Olmaz, değerli okurum, hadi benden sana izin. Haftada 2’ye çıkabilirsin.

Kanama olmadı

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ama bir acı ya da kanama olmadı. Şimdi her ilişkiye girdiğimizde 2 ya da 3 gün acı çekiyorum. Ne olur bana yardım edin. CEVAP Değerli okurum, hazırlıksız yakalanıyorsun. Acele ediyorsunuz. Adam da acemi, geçiş süresi kısa. Yeterli ıslanma yok. Vajina yeterince esnek değil (zamanla esneyecek). Son ihtimal vajinada iltihabi bir durum olabilir. Ama erkeğin yapısal özellikleri de rol oynar.

Yırtılmış olabilir mi?

17 yaşında kızım. 1 yıllık bir ilişkim vardı. Birkaç santim içeri girdi ve “Bir şey olmaz” dedi. Eve geldiğimde çamaşırımda kan vardı. Bir ay sonra tam anlamıyla beraber olduk. Benden yeniden kan geldi. Acaba kızlık zarım hangisinde yırtıldı, çok merak ediyorum.

CEVAP Sevgili okurum, o birkaç santim olayı bitirdi, kızlık zarı gitti. Bu bu demek oluyor. İkincisine de zaten yol açılmış. Herkes hayatından memnun.Şimdi ben ne diyeyim?

Gebe mi?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla birlikte olduk. Penisim yarıya kadar içerideydi. Kız hamile kalmış olabilir mi? Gebeliği önleyici bir hap var mı? Hamile kalmasından korkuyorum.

CEVAP Değerli okurum, nadir de olsa o ihtimal var. Hani binde bir desek ve o ihtimale rastlarsak binde bir olur. Öteki sorularına yanıtım hayır. Yani gebelik olmuşsa önleyici hap yok. Kızlık zarı esnektir, kanamamış. Doğayla kumar oynamak gibi. Tahminim gebe kalmadı.

Sperm kaçmış olabilir mi?

21 yaşındayım. Adet dönemimdi. Erkek arkadaşımın üzerinde bir şey yoktu, benim pantolonum vardı. Başka yere boşaldı. Ardından ben adet gördüm. Bu ay adetim gecikince korktum, hamile miyim? Acaba sperm vajinama kaçmış olabilir mi?

CEVAP Sevgili okurum, kaçmaz kaçamaz. O engelleri asla aşamaz. Sizi koruyan doğanın gücü öyle acımasız değildir. Yarı yolda kuyruklarını koparır atıverir. Psikolojik değişimden adetin birkaç gün gecikiverir.

Kız arkadaşım sorun yaratıyor

21 yaşındayım ve 3 aydır bir kızla çıkıyorum. Kız arkadaşım çok kıskanç. Beni sevdiğinden sanıyorum, ilişkiye girmek istiyor. Ben istemiyorum. Bu yüzden de onu sevmediğimi düşünüyor. Ne yapmam lazım?

CEVAP Değerli okurum, aynı tempoyla 3 ay daha gidin. Bu 3 ay içinde senin dediğin olsun. Sonra bana yeniden mail atıp durumunu bildir.

GÜNÜN SÖZÜ

Öfke çığ gibidir. Kükreyince kişiyi
doruklardan eteklere indiriverir. H. D.

 

13