Evlilik ilac olabilir

26 Ağustos 2014, Salı 05:00
AA

Evlilikte sorun yoksa her iki taraf mutlu olur. Çünkü evlilikle birlikte cinselliğin önündeki engeller kalkar. Kadının orgazm sorunu bitebilir. Erkeğin de erken boşalmasına çözüm olabilir. Bu durumda evlilik çifte ilaç gibi gelir

[[HAFTAYA]]

Neden erken boşalıyor?

23 yaşında, nişanlı kızım. Nişanlım ilişkiye girince hemen boşalıyor. Ben hiç zevk almıyorum. Evlenince de bu sürer mi? Nişanlım korkudan mı erken boşalıyor?

CEVAP

Sevgili yavrum, rahat ve mutlu olarak evlenin. Evlendikten bir süre sonra durumda kendiliğinden değişme olabilir. Nişanlının erken boşalması tedavi edilebilen bir sorun olduğundan evliliğinize mutluluğunuza engel oluşturmayacaktır.

Donup kalıyorum

27 yaşında kızım. İlişkide orgazma giderken donup kalıyorum. Neden böyle oluyor?

CEVAP

Sevgili okurum, evlendiğinde düzeleceksin. Şimdi önünde pek çok engel var; Ahlak, özgüven, ortam, ailen, geleceğin vs. Bu delikanlı ile evlenirsen bu alışkanlığın sürer ama zaman senin en büyük yardımcın olacak.

Hemen boşalıyorum

20 yaşındayım. Erken boşalıyorum. Sevgilimle öpüşürken hatta telefonla konuşurken bile boşalıyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, evlilik şartları oluştuğunda ve evlendiğinde bu konu tedavi edilecek. Şimdilik idare et, komplekse girme.

Hamile kalma riski var mı?

Adet döneminin beşinci gününde ilişkiye girince hamilelik riski var mıdır? Adetimin bitmesinden bir gün sonra ilişkiye girdim. Korunmadım. Acaba hamile miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, büyük ihtimalle bir şey olmadı.

İlk ilişkide kanama olur mu?

İlk ilişkide kızlık zarının yırtıldığını erkek anlayabilir mi? Mutlaka kanama olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, sanırım rekor kırıyoruz. Bu konuda kaçıncı baskı artık bilmiyorum. Kızlık zarı esnekse kanamaz, kanamadığı zaman da erkek bunu anlayamaz.

Kocam ilişkiye giriyor

26 yaşında, 1 çocuk annesiyim. Eşimle birlikte olurken acı çekiyorum. Arada bir oluyor ama sorunun eşimde olduğunu biliyorum. Bana dokunmadan hemen ilişkiye giriyor. Boşanmayı bile düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Sevgili okurum, haklısın. Pek çok kadının ortak sorunlarından biri. Zaten narin bir çiçek gibi yaratılmış olan kadınlarımızın üzerine özellikle bizim ülkemizde erkekçe gitmesinden bu sorunlar doğuyor. Çözüm: Eşinle oturup konuş. Sonra ilgini biraz azalt. Bakalım, eşin nasıl tepki gösterecek? Yeniden haberleşelim.

Çok mu küçük?

16 yaşındayım. Penisim 7 santim. Ergenliğe girdim, ama arkadaşlarıma oranla benimki küçük. Bana erkek muamelesi yapmıyorlar. Tıbbın buna bir çaresi var mı?

CEVAP

Sevgili yavrum, ekipmanların tam, yola devam. Erkekliği elden bırakma. Arkadaşlarının geyik muhabbetine kafanı takma. Yoldan sapma.

Orgazmı hiç yaşamadım

25 yaşındayım. 3.5 yıllık ilişkim var. İlişkiden zevk almıyorum. Orgazmı bugüne hiç yaşamadım. O kendini kötü hissetmesin diye hep zevk alırmış gibi davranıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, ya senin ruh yapın soğuk. Ya da arkadaşın acemi. Ayrıntıları bilmiyor. Ama bana göre bu iş böyle gitmez. Bir düşün, zamanını kötü kullanma. Hep böyle olacaksa evlenme. Evlenirsen bile mucizeler bekleme. Evlenince belki bazı yardımlar yapılabilir.

Acaba gebe kalmış olabilir miyim?

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve içime boşaldı. 12 gün önce adet görmem gerekiyordu ama hâlâ adet görmedim. Sizce hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, gebe kalmış olabilirsin. Kesin cevap ancak bir testle anlaşabilir.

Vajinal orgazm olamıyorum

26 yaşında, 2 yıllık evli kadınım. 2.5 yıldır ilişkiye girmemize rağmen orgazm olmadım. Buna bir çare yok mu?

CEVAP

Sevgili okurum, buna çare kolaylıkla bulunmuyor. Vajinal orgazm kadınların yarısının sorunu. Biraz erkeğin tekniği biraz sizin fanteziniz vs. Gerekirse profesyonel yardım alın.

Kan geldi, neden olabilir?

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ama kızlığım bozulmadı. İlişkiden 1 saat sonra kan geldi. Nedeni ne olabilir?

CEVAP

Sevgili okurum, bilemiyorum. Bu tür sorunlar bire bir doktor tarafından görülerek çözülür. Ama ben, senin doktora gitmeni de şu anda uygun bulmuyorum. Sadece söyleyeceğim şey, kafana takma.

Öyle istekliyiz ki

3 yıllık ilişkim var. Birbirimizi çok seviyoruz, çok istekliyiz. Günde 4-5 kere ilişkiye giriyoruz. Sabah daha “Günaydın” derken birlikte oluyoruz. Şikayetçi değilim ama sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, hadi biraz felsefe yapalım. Ne doğru, ne yanlıştır? Bana göre doğru olan doğru, yanlış olan herkese göre yanlış mıdır? Toplumdaki yöre, mahallelere göre de bu doğruluk tartışmaları hep vardır. Dahası sınır ötesi ülkeler de bu konuda yorum sahibidir. Sanıyorum sen 28-30 yaşlarındasın. Kız da çatlasa 19-20 dolayındadır. Bu koşullarda tabii ki Einstein’ın izafiyet teorisini değerlendirecek değilsiniz. Geriye ne kaldı? İpimle kuşağım, çatalımla kaşığım!!!! İster bandıra bandıra ye, ister yut. Ben ne desem boş. Çünkü hancı sarhoş, yolcu sarhoş.

Kız seks yapmak istemiyor

17 yaşındayım, cinsel isteğim hiç bitmiyor. Günde 2-3 kere mastürbasyon yapıyorum, geçmiyor. Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istiyorum, sevgilim istemiyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Genç okurum, sosyalleşmek diye bir olay var. Onun için de önünde ve ardında bir de insanlaşma yani insan kimliğini kazanma var. Bu bina ve yapı oluşurken yaşamı yorumlama ve değerlendirme ise sırada bekliyor. Örneğin; yatak odası, salon, yaşam planı hazırlanır. Ortada 2 kişi olunca hak hukuk devreye girer. Vicdan varsa hukuktan önce feryat eder. Bu durumda işler karışır. Doğru yolu izleyen başarır. İzlemeyen yarı yolda kalır ve çamura saplanır. Üstelik sen bu yaşta kızla ilişkiyi düşünmeye devam edersen ben saçlarını dibinden kazıtırım. Daha fazla sinirlendirirsen bir de başına peruk taktırırım!!!


Büyük olması sorun yaratır mı?

14 yaşındayım, cinsel organ 15 santim. Arkadaşlarımınki daha küçük. Büyük olması ileridi soruna yol açar mı?

CEVAP

Değerli okurum, “Aklın mı yoksa penisin mi büyük olsun? Tercih et” deseler, sanırım gençlerimizin çoğu “Penisim” der. Her insanda bazı kompleksler vardır. O kompleksini yenmek için kendinde ötekilerine göre fazlalıklar, büyüklükler arar. Eee, erkek toplumuz. Erkekliğin simgesi organ. Peki büyüğün rolü, etkisi nedir diye sorulsa, doğru dürüst yanıt veremez. Bu sorunun cevabı aşağıdaki soruda gizli. Bugüne kadar ilişkilerde ellerinde büyüteçler, erkekteki penis ölçülerinin peşine düşen ve eş arayan tek bir kadın yoktur. Ama büyüteç yetmez. Teleskopla, insanlık, kültür, sevecen yürek ve güven aramayan kadın da yoktur. Haydi hoşçakal.

GÜNÜN SÖZÜ

Umut kuşun kanatında uçup gitmişse onu yakalamak için kuşu vurmayın. H.D.