Evlilikte düzelebilir

15 Mart 2015, Pazar 05:00
AA

Erkeklerin mastürbasyondan ayrılmaları zor oluyor. Kadın, eşinin zevk almamasından yakınıyor hatta onu mastürbasyon yaparken görüyor, kahroluyor. Paniğe kapılmayın, zor oluyor ama erkekleri bu huylarından vazgeçirmek mümkün. Tek şart evlilik ortamının oluşması

BÖYLE SORU YOK!

Şişme bebek alacağız

20 yaşındayım. Mastürbasyondan sıkıldım. Arkadaşlarla şişme bebek alacağız. Cinsel organımıza bir zararı olur mu?

CEVAP Değerli gençler, ne desem boş. ‘Hancı sarhoş, yolcu sarhoş’ gibi bir durum bu. Sizin senatodan da karar çıkmış. İş hijyene kalmış. Aslında şu virüslerle dünya başa çıkamıyor ama ben gönlünüz olsun diye bir okuyup üfleyeyim dedim!!! İşte üfürüğüm: Sabun ve antiseptikle temizleyin desem onu da biliyorsunuz. Beni düşündüren başka konu. Ya olayı bir namus davasına dönüştürür ya da kullanım sırasında arbede çıkarırsanız? Belli olmaz, öyle ya gözünüz döner, öyleyken böyle olur derseniz iş başka boyut kazanır. Onu da geçelim. Ya kadını bıçaklarsanız? Bir de şişme kadından intikam alırsanız işte o zaman yandık ki ne yandık!


Mastürbasyon unutkanlık yapar mı?


21 yaşındayım, unutkanlığa sebep oluyor dedikleri için mastürbasyon yapmıyorum. Acaba bu doğru mu?

CEVAP Değerli okurum, unutkanlığa sebep olmuyor ama takıntı yaratıyor. Eğer unutkanlık yapsaydı, 100 gençten 10’u evine giderken sokağını şaşırır, cep telefonundan yolu bulmaya çalışırdı. Başka bir yorumla, tüm gençler okullarından diploma alana kadar saçları ağrarırdı. Hiç yapmazsanız o gençliğin ivmesiyle, doğanın insanoğluna verdiği en büyük hediyesiyle nasıl başa çıkacaktınız? Olaya doğal ve kutsal açıdan bakalım. Ona insancıl kılıflar uyduralım. Duygularımızın yücelmesini kazanalım. Bu yoldan gidersek belki de öldürdüğümüz aşkı yeniden yaşatırız. Eğer başarırsak çağdaşlık kervanına katılıp göbek atarız.

Karım çok isteksiz, ne yapayım?


47 yaşındayım, 17 yıllık evliyim. Karım çok isteksiz. Ben istemesem aylarca ses çıkarmaz. Bazen boşanmayı bile düşünüyorum ama 3 çocuğum var. Acaba ne yapabilirim?

CEVAP Değerli okurum, evliliklerde cinsellik önemli rol oynar. Cinsel duygular mermi gibidir. Mermiler çıktıktan sonra zamanla hızı azalır. Kimi zaman hedefini şaşırır, kimi zaman da hedef onu şaşırtır. Çiftler hayatlarının ana amacı için evlenir. Çocuk büyütme, eğitim verme, iş sahibi yapma ve onları evlendirme... Bu bir dönme dolap gibi döngüdür. Kadın vardır, iyi aşçı, iyi annedir. Ama seksi zayıftır. Bunun adı erkekten yana kör talihtir. Değerli okurum, bu nedenle boşanma olayını aklına bile getirme. Hayatta her şey ve evlilik de dört dörtlük olmaz. Çünkü kurgu böyle kurulmuştur. Formül: Çek kurayı, al kadınıdır. Bunun da adı şanssızlıktır. Ne yapalım? Eşinin biraz ateşlenmesi için tıbbi formül arayalım, bir uzmana uğrayalım.

* * *

Prezervatif içeride kaldı

20 yaşında kızım. Sevgilim de 25 yaşında. Prezervatif içeride kaldı. Yarım saat sonra çıkardığımda içeride biraz sperm vardı. Hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP Olabilir yavrum, ama olmama olasılığı büyük.

Mastürbasyon mu yapmalıyım?

Mastürbasyon sırasında hemen boşalıyorum ama ilişkide bu durum 10 dakikayı buluyor. Sizce hep hayal aleminde mi yaşamalıyım?

CEVAP Değerli okurum, normal süreyi yakalamışsın. Evlendiğinde bunun tekniğini daha iyi kavrayacaksın. Ancak mastürbasyon yaparken erken boşalmayı önlemek için alışkanlık olmasın diye duraklayarak ara vererek başka şeyler düşünerek uzat.

Sertleşme olmuyor

54 yaşındayım ve sertleşme sorunu yaşıyorum. Doktorum damar yırtılması olduğunu söyledi. Acaba tedavisi var mıdır?

CEVAP Değerli okurum, doktorun söylediği doğrudur. Bunun için penis damarlarının ölçülmesi gerekir. Adı renkli penil doppleridir. Teşhis öyleyse kesin tedavisi var ve hayat boyu sürer. Önce bir teşhisi tam koyalım. Gerisine bakarız.

Mastürbasyon yapmaktan rahatsız oluyorum

17 yaşındayım. Aşırı cinsel isteğim var. Günde en az 3 kez mastürbasyon yapıyorum. Ama bundan rahatsız oluyorum. Ne yapmam lazım ?

CEVAP Değerli okurum, rahatsız olduğun şeyi yapmaman lazım. Gerisini sen bil. Biraz irade kırıntısı ile sayıyı indir.

Gebelik ihtimali var mı?

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla 5 aydır çıkıyoruz. Sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Bazen kendimi tutamayıp boşalıyorum. Sizce sevgilimin hamile kalma olasılığı var mı?

CEVAP Vardır değerli okurum. Oranı az bile olsa her zaman vardır. Bundan sonrası iraden ve dikkatine kalmış.

Neden boşalamıyorum?


23 yaşındayım, nişanlıyım. Kız arkadaşımla ilişkiye giriyorduk. Sevgilim orgazm oluyordu, ben boşalamıyordum. Başka bir kızla da ilişkiye girince yine aynı şey oldu. Bu yaptığım mastürbasyonlar yüzünden mi?

CEVAP Değerli okurum, mastürbasyonda kendini öyle koşulladı. Hele evlen. Düzeltilebilir bir sorun. O zaman çaresine bakarız.

Aşırı istekliyim

17 yaşındayım. Daha yaşım küçük olmasına rağmen ciselliğe karşı çok istekli ve arzuluyum. Kendimi tutamıyorum. Sürekli mastürbasyon yapma ihtiyacı duyuyorum. Sizce bu normal mi?

CEVAP Normaldir sevgili yavrum, normaldir. Doğa bunun kuralını ve adını böyle konmuş. Yalnız mastürbasyonu azalt. Haftada 2 günle idare et. Beslen, spor yap. Büyümeye çalış. Büyüdüğün zaman kadınların gözünde istenilen ve beğenilen bir tip ol. Bu hem beden ve kimlik bakımından olsun ki birbirini tamamlasın. Hadi bakalım yolu gösterdim. Yolun aydınlık olsun.

Sayımız kaç olmalı?

18 yaşındayım. Günde azami kaç kez mastürbasyon yapmak sağlığa zarar vermez?

CEVAP Değerli okurum, haftada azami! 4-5 defa. Günde değil.

Sürekli bahane buluyordum...

19 yaşındayım. Kız arkadaşım hep ilişkiye girmek istiyordu. Ben mazeret bulup engel oluyordum. Ama dayanamadım. Kızdan kan geldi. Yapacak bir şey var mı?

CEVAP Değerli okurum, kızlık zarı gitmiş. Olayı kabullenecek, sineye çekeceksin. Sanıyorum kız seni bu amaç için kullanmış. Sonunda ne kadar sorun yaratır bilmem. Bu işten en az zararla kurtulursan ona dua et. Şimdilik beklemede kal. Her ikinizin de yaşı küçük. Bunlar ayrıca sorunlar yaratır. Bir daha bu olayı denemeyin. Çünkü çok riskli.

Hamile kalmış olabilir mi?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdim, vajinasından kan geldi. Hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP Değerli okurum, önce kızlık gitti. Hamile kalma şansı zayıf olmasına karşın yumurtlama zamanına rastlamışsa gebe kalmış olabilir.

Cinsel gücüm azaldı

60 yaşındayım, 10 sene önce by pass oldum. Seneler geçtikçe cinsel gücüm azaldı. 100 kiloyum, kalp ve kolesterol ilaçları kullanıyorum. Cinsel yaşamımı nasıl iyi bir hale getirebilirim?

CEVAP Değerli okurum, artık iktidarsızlık sorunu tıp literatüründen kalkmak üzere. Her problemin çözümü var. Örneğin; ya psikolojik ya zaman içerisindeki monotonluk ya da sinir sisteminin bağlantılarıyla damar sisteminden kaynaklanıyor. Takdir edersiniz ki önemli bir konu. Kesinlikle güvendiğiniz, inandığınız bir uzmana çıkar bu işin yolu.

GÜNÜN SÖZÜ

İhanetle nankörlük iki kafadar gibidir.
Birbirlerinden ayrılmazlar. H.D.

15