İlk deneme üzmesin!

09 Mart 2010, Salı 12:00
AA

Tecrübe hayatın her alanında gerekli. Cinsellikte de çok önemli. Çünkü ilk ilişki hem akılda hem de yürekte izler bırakıyor. Yaptığınız ilk denemede başarılı olamazsanız kendinize kızmayın, korkulara kapılmayın. Güvenli olmayan ortamlarda, sevmediğiniz kişilerle yaşadığınız cinselliğin sizi mutlu edip bulutların üzerine çıkarmasını beklemeyin.

Geneleve gitsem sorun olur mu?

18 yaşındayım. Cinsel deneyimim olmadı. Arkadaşlar “Geneleve gidelim” diyor. Ben korkuyorum. Oradaki kadının bana kötü davranmasından korkuyorum. Sizce kadın bana ters davranır mı?

CEVAP: Sevgili okurum, ters davranma oranı yüksek. Sen geneleve gitmeme yanına uy. Git tarafında oy çokluğu var. Arkadaşların öyle oy kullanıyor. Yani senin anayasanı da delmeye çalışıyorlar. Bekle, henüz erken. Önce hem fiziksel hem de ruhsal açıdan olgunluğa eriş. Önüne bir fırsat çıkacağına inanıyorum. Şimdilik böyle idare et. Arkadaşlarına da kulak asma.

Ayaklarımı sıktığım için erken boşalıyorum

22 yaşında bir gencim Mastürbasyon yapınca ayaklarımı sıkıyorum. Bu yüzden bende erken boşalma oluyor. Bu ileride bir hastalığa yol açar mı ya da erken boşalma devam eder mi?

CEVAP: Değerli okurum, ayaklar nasıl sıkılır? Sıkılırsa neden erken boşalma olur? Gel de çöz Haydar bu bilmeceyi! Gencim dediğine göre erkektir. Ama ayak, bacak sıkarak yapılan mastürbasyon tekniklerini de kızlar bilir. Her neyse sen de ayaklarını sıkmayıver çocuğum. Sıkma ki erken boşalmaya alışmasın hayat çubuğun.

Vajinal orgazm için doktora gideyim mi?

2 yıllık mutlu bir evliliğim var. Cinsel anlamda eşimle bir sorunum yok. Bekarken mastürbasyon yapardım. Klitoris orgazm ve vajinal orgazm olarak iki çeşidi varmış. Ben klitoris orgazm yaşıyorum. Vajinal orgazm için bir uzmandan yardım alayım mı? Yoksa kendim mi keşfetmeliyim?

CEVAP: Normal yani vajinal orgazma ulaşmak için psikolojik yardımın fazla yararı olmuyor. Belki karı-koca birlikte bir uzmana giderseniz fanteziler ve teknik konusunda size yardımcı olabilir. Birleşme sırasında klitorisi de devreye sokarsan zamanla vajinal orgazma geçebilirsin.

Devamı 2. sayfada...

Penisimin boyu evlendiğimde sorun çıkarır mı?

21 yaşındayım. Penisimin boyu 13, kalınlığı 4.5 santim. İleride evlendiğim zaman sorun yaratır mı? Bir de mastürbasyon yaparken cinsel organımın boyu ve kalınlığı değişiyor. Acaba neden?

CEVAP: Her şey normal ve işler yolunda. Ama gereksiz şüpheler aklında. Kov onları, çık yola, bak sağa, sola. Bir kız arkadaşın olsun, ruhun mutlulukla dolsun. Evlenip bir çocuğunuz olduğunda da göbek adı Haydar olsun. Anlaştık mı yavrum! Merak etme bir sorun olursa ben seni korurum.

Kız mıyım, değil miyim?

21 yaşında bir kızım. 15 yaşındayken sevgilim bana zorla sahip olmak istedi. O sırada ne olduğunu anlayamadım ama iç çamaşırımda kahverengi kan gibi bir şey vardı. Kızlığımın bozulduğunu düşündüm ama emin değildim. 2 yıl önce evli bir erkeğe aşık oldum. Bir yıl önce ilişkiye girmek istedim. Ona kız olmadığımı da söyledim. O da “Değilsin” dedi. İlk zamanlar canım acıyordu, şimdi acımıyor. RUMUZ: ÇARESİZ

CEVAP: Sevgili okurum, bu konuda sevgilinin teşhisine ben de imzamı korum. Yavrum be yavrum, her şey olmuş bitmiş, neyin peşindesin? Önceki kanatmış, sonraki bozulduğunu kanıtlamış. Peki ne olmuş? Söyle bana, o çocuğa mı soru soracaktın yoksa aşık olduğun adama mı hesap soracaksın?

Mastürbasyon yapmayı deniyorum ama boşalamıyorum

17 yaşında delikanlı bir kızım. Mastürbasyon yapmayı deniyorum ama boşalamıyorum. Bir sorun var diye korkuyorum. Ne yapacağım? RUMUZ: ÖNEMSİZ

CEVAP: Sorun falan yok ufaklık. Biraz bekle, tekniğini öğren, boşalmaya da sıra gelecek. Ama belki 1-2 yıl daha geçecek. Dert etme, sorun yok.

Devamı 3. sayfada...

Birlikte olduğum kız bir daha beni istemiyor

18 yaşındayım. Her erkek gibi doğal olarak kızlarla ilişkiye giriyorum. Düzenli bir ilişkim olamıyor. Bir kez birlikte olduğum kızlar bir daha benimle olmak istemiyor. Bu da benim psikolojimi bozuyor. Ne yapmam gerekiyor? RUMUZ: YAKIŞIKLI

CEVAP: Yakışıklım, her erkek gibi kızlarla doğal olarak ilişkiye giriyorsun! Yoksa hayalindeki amaçlarınla gününü mü geçiriyorsun? Buna sözlü mastürbasyon derler. Böylece atıp atıp şişiriyorsun. Sanırım söylediklerine kendin de inanmıyorsun. Yerse bir de Haydar Hoca’ya sorayım diyorsun. Zaten senin psikolojin de bozulmuş. Eee öyle bir psikolojiden çıkar böyle bir oyun. Sen koç, kızlar sanki bir koyun. İşte oldun sürünün başı. Sırtına inmeden çobanın taşı, gel vazgeç koçluktan, çık otladığın otluktan. Mahallene, okuluna, kardeşlerinin arasına dön. Hayatına ver iyi bir yön.

Mastürbasyon yaptıktan sonra pişman oluyorum

Haftada 4-5 kez mastürbasyon yapıyorum. Yaptıktan sonra da çok pişman oluyorum. Bu duruma bir çare yazar mısınız?

CEVAP: ‘Pişman olacağın şeyi yapma’ derler ama o söz burada geçerli değil. ‘Hem ağlarım hem giderim’i andırır. Hem yapılır hem de pişman olunur. Oyunun genel kuralı budur. Yaşını bilmiyorum. Mastürbasyon sayın normaldir. Düşüncelerinde pişmanlığı az yer ver. Bu sende suçluluk ve iradesizlik duyguları yaratır.

Karşı komşunun kızı beni baştan çıkartıyor

17 yaşındayım. Karşı komşunun kızı 19 yaşında. Bana çok ilgi duyuyor. Okuldan eve geldiğim saatte camın önünde soyunuyor. Beni çay içme bahanesiyle evine davet etti. Ne yapmalıyım? RUMUZ: ÇAY KEYFİ

CEVAP: Bak oğlum, şu çay işini hiç sevmedim. Bazı yılanları anımsadım. Kuyruklarını solucan gibi oynatırlar. Aptal kurbağalar solucan sandıkları kuyruğa yaklaşınca onları yutarlar. Senin arkadaş da oynatıyor. Seni çaya davet ediyor!!! Gideceksin elin, gözün, özün mahkum. Aslında sana bir ders de öğretir. Ama ya çayına uyku ilacı katarsa? Seni salıncağa pardon yatağa da atarsa? Şimdi ayıkla pirincin taşını. Öyle sinirli sinirli oynatma başını. Aklını oynatıyorsun, hareket noktasında soruyorsun. Bana göre git ve çayını iç, sohbet et. O tatsız yorumları da başından defet.

 

Fantezi olmadan asla seks yapamıyoruz

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

3